Yeni sezona 'Merhaba'

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Ankara spor camiası, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi'nin düzenlediği "Yeni sezona merhaba" gecesinde biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TSYD'nin 19 Mayıs Stadı içindeki tesislerinde düzenlenen geceye, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, federasyon başkanları, kulüp başkanları, futbolcular, spor yazarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Geceye katılanlara bir konuşma yapan Fatih Terim, hayatının en mutlu 2 yılını Ankara'da geçirdiğini ifade ederek, "Ankara deyince bana, hep böyle sıcak, beni iyi karşılayan veya her zaman oturduğumda hoş sohbet yapabileceğim bir yer gibi geliyor. Bu geceye katıldığım için son derece memnunum. Ankaraspor-Galatasaray maçını da izleyeceğim. Benim biyografim anlatılırken her zaman Ankara ve Ankaragücü geçmek zorunda. Yaşasamda, ölsemde bu hep böyle kalacak" diye konuştu.

BU GECEMİZİ HER SENE TEKRARLAYACAĞIZ

Yeni sezonun tüm takımlarımıza hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan TSYD Ankara Şube Başkanı Uğur Tenekecioğlu da, şöyle devam etti: "Bu gece bir ilki gerçekleştirdik. Bugüne kadar hep spor yazarları toplanıp, sezona merhaba diyorduk. İlk kez tüm Ankara spor camiası bir araya gelsin dedik. Sporcular, kulüp başkanları, federasyon başkanları, hatta Milli Takım teknik direktörü burada. Ama, sayın Bakan ve sayın genel müdürü göremedik. Bu gecemizi her sene tekrarlayacağız."

ANKARASPOR TRANSFERİ TAMAMLADI

Bu sezon için transferleri tamamladıklarını, en son Trabzonsporlu Mehmet Yılmaz'daki küçük pürüzleri 3-4 gün uğraştırdıktan sonra hallettiklerin ve imzayı attırdıklarını anlatan Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, "Ankaraspor transferi bu şekilde bitirdi. Göndereceğimiz futbolculara tebligatlarını yaptık. Onlarda kulüplerini bulacaklar. Artık bu kadroyla devam edeceğiz. Bana göre iyi bir kadro kurduk" dedi.

FUTBOL, BİR ŞOV, GÖSTERİ DEMEK

Gökçınar, geçtiğimiz yıllarda liglerde birçok olayın yaşandığını, şaibelerden bahsedildiğini ve bunlarla ilgili artık konuşmaya gerek olmadığını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: "Temiz bir Futbol olsun. Şu bir gerçek ki, bu bir şov, gösteri. Tabii ki, bu bir yarış aynı zamanda. Ama, sırf bir yarış olarak görürsek, sıkıntı yaşanır. Her ne şartta olursa olsun, kural gereği bir takım şampiyon olacak, birisi kupayı alacak, 3 takım da düşecek. Bunu bu şekilde basite indirgeyebilirsek, zannediyorum seyircide hoş olacak, sahadaki oyunda daha güzel olacak, yöneticilerde daha rahat olacak. O yüzden inşallah temiz bir lig olur."

ÖZELLİKLE HAKEM CAMİASINA BAŞARILAR DİLİYORUM

Futbol gibi büyük bir organizasyonun yönetiminin, elinde düdük olan bir insana verildiğini hatırlatan Hilmi Gökçınar, "Adına hakemler denen bu insanlar, geçtiğimiz sezonlarda hep suçlanmıştır. Şüphesiz onlarda insandır, hata yapabilir. Ancak, biz Türkiye'de futbolun gelişmesini bekliyorsak, futbolumuzun Avrupa arenasında boy göstermesini istiyorsak, en çok hakemlere destek vermeliyiz; hatalarına rağmen. Çünkü, biz bu hakemlerle yaşayacağız. Onlar gelişecek, ustalaşacak. O zaman Avrupa'da Türk hakemlerini düdük çalarken görebileceğiz. Aksi taktirde bu gelişmeyi sağlayamayız. Özellikle hakem camiasına başarılar diliyorum" diye konuştu.

GALATASARAY'I YENİP SEZONA İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAK İSTİYORUZ

"Sezonun ilk maçları kritiktir, 3 ihtimalli maçlardır. Bana göre favori yoktur. Biz, hemen hemen yeni bir takım kurduk. Takımın yüzde 70'i değişti. Ankara'da oynuyoruz. İki sezondur, ilk maçımızdan 3 puan alıyoruz. Diğer taraftan, 4 büyüklerden Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u yendik. Sadece Galatasaray'ı yenememiştik" diyen Gökçınar, ilk maçta Galatarasay'ı yenerek sezona iyi bir başlangıç yapmak ve Ankaralılar'a seyir zevki veren bir maç izletmek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious