Yeni sezonun Türk filmleri

Yeni sezonun Türk filmleri.13298
  • Giriş : 01.08.2008 / 21:45:00

İşte yeni sezonda vizyona girecek Türk filmleri;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Renklerde Kaybolan Hayat: Yönetmen Metin Güngör, tanınmış Türk ressamı Fikret Mualla'nın hayatını anlatacağı filminin çekimlerine yeni başladı. Filmin ilk olarak Cannes Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkması amaçlanıyor… Güngör'ün Harry Potter ve Da Vinci Şifresi gibi Hollywood yapımlarının görsel efektlerinde imzası bulunuyor.

Usta: Başrollerini Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin, Şevket Çoruh ve Hasibe Eren'in paylaştığı filmin çekimleri Eskişehir'de devam ediyor. Filmin yönetmeni Bahadır Karataş.

AROG: Setine kadar uzanıp, olayları yakından takip ettiğimiz AROG, seyircinin merakla beklediği yapımlardan. Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği filmde GORA'nın kahramanı Arif'i bu kez yontma taş çağında. 5 Aralık'ta vizyon tarihi…

Osmanlı Cumhuriyeti: Gani Müjde'nin yönettiği film, Osmanlı devamı konusunda yaşayacaklarımız üzerine odaklı… Ata Demirer, Osmanlı padişahı rolünde karşımızda. Film 21 Kasım'da vizyona girecek.

Nokta: İstanbul Film Festivali'nde Derviş Zaim'e en iyi yönetmen ödülü kazandıran filmin vizyonu sonbahar. Tarihin zamana ve mekana kattığı oynaklıktan ilhan alan Zaim, bu sefer hat sanatından yola çıkarak bir hesaplaşmaya eğiliyor.

Gölgesizler: Hasan Ali Toptaş'ın romanından uyarlanan filmin vizyonu 2009 ilkbaharı. Ümit Ünal yönetmen koltuğunda.

Vicdan: Birbiriyle iç içe geçmiş üç insan üzerine odaklanan filmin yönetmeni Erden Kıral. İzmir'de çekilen filmin oyuncuları Nurgül Yeşilçay, Murat Han ve Tülin Özen. Film Kasım ayında seyirciyle buluşacak…

Her Şeyin Bittiği Yerden: 17 Ağustos depremini konu alan filmin çekimleri şu günlerde başlıyor. Depremde göçük altından 27 saat sonra kurtarılan Sami Dündar'ı filmde Okan Bayülgen canlandırıyor. Filmin yönetmeni Ezel Akay.

Üç Maymun: Nuri Bilge Ceylan'a Cannes'da en iyi yönetmen ödülü kazandıran film, 24 Ekim'de seyirci karşısına çıkacak. Yavuz Bingöl, Hatice Aslan ve Ahmet Rıfat Şungar'ın rol aldığı film, patronunun Trafik Kazası suçunu üstlenen şoförün ailesinin parçalanma sürecini ele alıyor.

Hayatın Tuzu: Murat Düzgünoğlu'nun ilk filmi 'Hayatın Tuzu', Bitlis'te yaşamlarını renklendirmeye çalışan aile fertlerinin hikâyesini anlatıyor. Filmde Levent Ülgen, Güzin Çorağan, Görkem Kanbolat, Şener Kökkaya, Erol Demiröz rol alıyor.

Gökten Üç Elma Düştü: Raşit Çelikezer ilk sinema filmi. Katmanlı ilerleyen öykü aslında üç kişinin hayatına gelip odaklanıyor. Yaşlı ve aksi bir yaşlı adam, hayatın çıkmazlarında çıkış arayan bir kadın ve hayatın başında bir genç… Bennu Yıldırımlar, İsmail Hacıoğlu ve Köksal Engür başrolde. Vizyon için verilen tarih 2009…

Aşk Tutulması: Murat Şeker bu kez 'romantik komedi' tarzında çıkıyor karşımıza. Film koyu bir Fenerbahçe taraftarının aşka güvenmeyen bir kıza âşık olmasını anlatıyor. Fahriye Evcen ve Tolgahan Sayışman'ın oynadığı film 24 Ekim'de vizyonda.

Hayat Var: Reha Erdem'in çektiği ve Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu ve Levend Yılmaz'ın rol aldığı film, 17 Ekim'de gösterimde.

Bozkırda Deniz Kabuğu: Film çekmenin her şeye büyük rağmen büyük bir tutku olduğunu hatırlatan Ahmet Uluçay, sağlık sorunlarına rağmen filmini tamamlamaya çalışıyor. Bir çobanın tutkulu aşkının anlatıldığı filmde yine amatör oyuncular var.

Süt: 'Yusuf' üçlemesinin ikinci halkasında Semih Kaplanoğlu, Yumurta ana karakterinin ilk gençlik yıllarına gidiyor. Filmde Başak Köklükaya ile Melih Selçuk başrol oynuyor. Filmi ilk olarak Antalya'da izleyeceğiz.

Başka Semtin Çocukları: Aydın Bulut'un yıllar yıllar önce çekmeyi tasarladığı ama bir türlü olamayan projesi nihayet start aldı. O zamanki oyuncular ve koşullar farklıydı. Şimdikiler farklı… İstanbul'ın etrafını çeviren varoş insanlarının yaşantısının anlatılacağı filmde Umut Kurt, İsmail Hacıoğlu, Taner Barlas, Mehmat Ali Nuroğlu, Eşyan Özhim rol alıyor.

Ölü Toprağı: Filmin çekimleri tam gaz devam ediyor. Konu Kıbrıs'ta yaşananlar olunca devlet erkanı da filme sponsor olmuş!

Pandoranın Kutusu: Yeşim Ustaoğlu'nun çektiği filmde Derya Alabora başrolde oynuyor. Film Antalya'da gösterildikten sonra 2009 Mart'ın da seyirciyle buluşacak.

Devrim Arabaları: Ülkemizin ilk yerli otomobili 'Devrim'i konu alan 'Devrim Arabaları' çekildi. Tolga Örnek'in yönettiği film 'Devrim'i üretme azmi gösteren 23 mühendisin öyküsünü anlatıyor. Filmde aralarında Taner Birsel, Halit Ergenç, Vahide Gördüm, Serhat Tutumluer, Ali Düşenkalkar, Selçuk Yöntem, Uğur Polat ve Altan Gördüm'ün yer aldığı sanatçılar rol alıyor. Film 24 Ekim'de vizyonda.

Avanak Kuzenler: Türk sinemasında her türden filmler çekiliyor. Bu komik gençlik filminin yönetmeni Oğuzhan Tercan. Yağmur Atacan, Alp Kırşan ve Paşhan Yılmazel'in başrol oynadığı film Eylül'de sinemalarda.

Fırtına: 'Fotoğraf' filmiyle tanınan Kazım Öz, ikinci filminde 90'ların başında İstanbul Üniversitesi'ndeki Kürt gençlerinin yaşadıklarını anlatıyor.

Ayakta Kal: Devlet lisesinde okuyan gençlerle özel okulda okuyan öğrenciler arasındaki sınıf çatışmalarının anlatıldığı Ayak'ta Kal'da Aslan ve Kobal'a genç oyuncular Irmak Ünal, Okan Karacan, Ozan Aydemir ve Oğuzhan Yıldız eşlik ediyorlar…Vizyon 26 Eylül.

Sonbahar: Adana Altın Koza'da en iyi film ödülü kazanan film, hayata dönüş operasyonlarında ciğerleri iflas eden bir mahkumun Karadeniz'de geçen son günlerini anlatıyor. Yönetmen ilk filmini çeken Özcan Alper. Film sonbaharda vizyonda.

Gölge: Mehmet Güreli, Peyami Safa'nın 'Selma ve Gölge' romanından uyarladığı filminde gizemli bir kadının portresini çiziyor. Görkem Yeltan, Kaan Çakır, Serkan Ercan başrolde.

Gitmek: Hüseyin Karabey ilk filminde gerçek bir hikâyeden yola çıkıyor. Kentli bir kadının sevdiği adama ulaşmak için Doğu'ya uzanan zorlu yolculuğunu anlatıyor. Film 19 Eylül'de seyirci ile buluşacak.

Tatil Kitabı: Yönetmen Seyfi Teoman, küçük bir çocuğun gözünden taşradaki hayatı anlatıyor. Vizyon tarihi 12 Eylül.

Ali'nin Sekiz Günü: Cemal şan bu kez bir erkeğin sekiz gününe odaklanıyor. Serdar Orçin, Ufuk Bayraktar, Uğur Polat rol alıyor.

İki Çizgi: Selim Evci'nin yönetmen, yapımcı ve senaristliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi İki Çizgi 65. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde Türkiye'yi temsil edecek. Başrollerini Gülçin Santırcıoğlu ve Kaan Keskin'in paylaştığı film Kasım ayında vizyona girecek…

Nefes: Levent Semerci ilk filminde bir yüzbaşının emrindeki 40 kişilik bir timinin yaşadığı acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelesini anlatıyor.

Çıngıraklı Top: Görme özürlülerden oluşan bir Futbol takımının Atina'daki olimpiyatlara gitme mücadelesini anlatan filmin kamera arkasında Egemen Ertürk var. Burak Onal, İpek Özkök, Zihni Göktay, Erkan Taşdöven, Soydan Soydaş oynuyor.

Kolpaçino: Şafak Sezer yeni sezonda başrollerini Emrah ve Semih Saygıner'le paylaştığı adı şimdilik 'İkili Oyun' ya da 'Kolpaçino' olan filmin çekimlerine başlıyor…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*