Yeni sosyal güvenlik sistemine hazır olun!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Bakan Başesgioğlu'dan SSK il müdürlerine: "Yeni sosyal güvenlik sistemine hazır olun" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK il müdürlerine, Sosyal Güvenlik Reformu'nun Ocak 2007'de hayata geçeceğini hatırlatarak,"Yeni sosyal güvenlik sistemine hazır olun" talimatı verdi.

SSK, 60. Yıl Müdürler Toplantısına katılan Bakan Başesgioğlu, yaptığı açılış konuşmasında, SSK il müdürlerine seslendi. Başesgioğlu, vatandaşa karşı sosyal devlet olmanın gerekliliği ile karşı karşıya olduklarını belirterek, "Türkiye sosyal bir devlettir. Sosyal hizmetler iyi olursa vatandaşın devlete olan güveni artar" dedi.

2007 Ocak ayı itibari ile yeni sosyal güvenlik sistemine geçileceğini hatırlatan Başesgioğlu, il müdürlerine hazırlıklı olun talimatı verdi. Başesgioğlu, "Bizim halkın ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede olmamız lazım. Ocak'tan itibaren zorlu bir dönem bizi bekliyor. Yeni döneme hazır olun. Artık geriye bakmayacağız. Hep yeni ve ileriye doğru gideceğiz. Sosyal Güvenlik Reformu yapmak kolay değil. Bazı sıkı uygulamalar olabilir. Ama bütünüyle baktığımızda Türkiye'nin yeni bir Sosyal Güvenlik Reformu'na ihtiyacı olmadığı söylenemez" diyerek, uyarıda bulundu.

SSK Başkan Vekili Dr. Özkan Dalbay da, bu kurumun Türkiye'ye 60 yıldır sosyal güvenlik hizmeti verdiğine dikkat çekerek, son yıllarda kurumda yaşanan önemli değişiklikleri dile getirdi. Kurum olarak insan odaklı hizmet verme gayretinde olduklarını ifade eden Dalbay, yapılan çalışmaları şöyle anlattı:

"İnternet sistemine geçmelerinin ardından vatandaşalara kuyruğa geçmeden, sıra beklemeden hizmet vermekteyiz. Bu sistemle kurum olarak 868 personel, 250 milyon YTL ve 37 milyon A4 kağıt tasarruf ettik. Bu tasarrufla 3 bin çam ağacının kesilmesini önledik. Biz kesilmeyen ağaçlar için bizim hatıra ormanımız diyoruz" diye konuştu.

Dilbay, halkın kurumdan olan memnuniyetinin 2003 yılında yapılan anketlerde yüzde 74 olduğunu, ancak yaptıkları son çalışmalarla bu oranın yüzde 83'e çıktığına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından toplantıda Bakan Başesgioğlu, kurumda 46 yıldır çalışan Ali Ekekon ile 41 yılını doldurmuş Fatma Berna Şenemre'ye çini işlemeli tabak hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious