Yeni Toyota Verso satışa sunuluyor

Yeni Toyota Verso satışa sunuluyor.12536
  • Giriş : 07.05.2009 / 20:39:00

MPV sınıfının gözdesi Toyota Verso’nun yeni versiyonu Mayıs ayının ortası itibariyle satışa sunuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni Toyota Verso, fonsiyonel iç mekanı yanı sıra performansı ve çevreciliğiyle de ön plana çıkıyor.

2002 yılında pazara sunulan Verso'nun MPV kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden geliştirilmesi ve tasarlanması ile yaratılan yeni Verso, konfor ve fonksiyonel kullanım özelliklerinin yanı sıra şık bir tasarıma da sahip. Toyota'nın Adapazarı'ndaki fabrikasında yüksek üretim standartları çerçevesinde üretilen yeni Toyota Verso, 1.6lt benzinli motor seçeneği ; Comfort, Elegant ve Premium olarak üç farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.

Yeni Toyota Verso'nun 1.6lt Valvematic benzinli motoru 132 PS güce sahip ve sınıfının en performanslı motorları arasında yer alıyor. Standart olarak sunulan Optimal Drive teknolojisi sayesinde %11.2 oranında azaltılan karbondioksit (CO2) salımı (158 g/km) ve yakıt tüketimi de (6.7lt) Yeni Verso'yu sınıfının en çevreci otomobili yapıyor. Segmentinin en iyi sürtünme katsayısı olan 0.295 sayesinde, Yeni Verso konforlu ve sessiz bir sürüş keyfi sunuyor.

Lounge'daki rahatlık

Yeni Toyota Verso, dinamik sürüş keyfi ve güvenlik özelliklerini iç mekanda detaylara verilen özen, kalite ve hayatı kolaylaştıran donanım özellikleri ile de birleştiriyor. Verso, Toyota Easy Flat-7 koltuk sistemi sayesinde 32 farklı oturma ve yükleme pozisyonu sağlıyor. Sınıfının en pratik ve esnek oturma sistemine sahip olan Yeni Verso, 1. ve 2. sıra koltuklar arasında sınıfının en uzun diz mesafesini sunuyor.

“Akıllı Bagaj Sistemi (Clever Trunk Management System)” sayesinde sınıfının en gelişmiş düz yükleme alanına sahip Verso, 1,830mm uzunluğunda, 1585mm genişliğindeki yükleme alanıyla, her türlü yükün rahatlıkla taşınmasını sağlıyor. Koltukların hepsi dik pozisyonda iken ise, eski nesline göre yaklaşık % 170 oranında artırılarak 198 litreye çıkarılan bagaj kapasitesi, Verso'yu sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip aracı yapıyor.

Verso, Avrupa'da bir ilki gerçekleştirerek, geri vites seçildiğinde iç dikiz aynasına arka park kamerasındaki görüntüyü yansıtıyor. Böylece 4440 mm uzunluğundaki, 7 kişinin rahatça oturabildiği bu küçük dev kolayca park edilebiliyor.

Euro NCAP'ten 5 yıldız almak üzere tasarlanan Yeni Verso, sert ve darbe emici karoseri ile yüksek aktif, pasif ve yaya güvenlik özelliklerine de sahip. Yeni Verso'nun aktif güvenlik sistemleri arasında, EBD ile desteklenen ABS Fren Sistemi, Fren Asistan (BA) Sistemi, Direksiyon Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC+), Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (TRC); pasif güvenlik sistemleri arasında ise sürücü, yolcu, yan, diz ve 3. sıra koltular için perde hava yastıkları olmak üzere toplam 9 hava yastığı ve aktif ön kafalıklar bulunuyor. Bunlara ek olarak yeni Verso aydınlatma mesafesi ve alanı konusunda sınıfının en iyi değerlerine sahip ön farları ile sürücülere rahat ve güvenli bir sürüş keyfi sunuyor.

4 yeni farklı renk seçeneğine sahip olan Yeni Verso, bluetooth, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, iç gözlem aynası ile ısıtmalı ön koltuklar gibi donanım özelliklerine sahip.

Yeni Toyota Verso 36.600 TL'den başlayan satış fiyatıyla pazara sunuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*