Yeni vergi yok

Yeni vergi yok.5587
  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "Vergi artışı düşünmüyoruz. Vergileri de arttırmıyoruz. Bütçemizde de onu öngörmüyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bütçe çalışmalarının bittiğine dikkati çeken Unakıtan, 2007 bütçesinde de yüzde 6,5'lik faiz dışı fazlanın hedeflendiğini kaydetti.

Mali disipline uyan Türkiye'nin kalkınması ve istikrarı için gerekli bir bütçe yaptıklarını kaydeden Unakıtan, "Bu seçim bütçesi değil, popülizm kokan bir bütçe değil. Bu bütçe ülke gerçeklerine uygun, ülke insanının refah seviyesini artıracak şekilde hazırlandı. Bu bütçe mali disipline uyan ve yüzde 6,5'u tutturacak bir bütçedir" dedi.

Bakan Unakıtan, bir soru üzerine, 2007 bütçesi konusunda IMF ile de hiçbir problem bulunmadığını belitti ve IMF'nin de bu bütçeyi destekleyeceğini dile getirdi.

"Elektrik zammıyla ilgili herhangi bir karar yok"

Unakıtan, elektrik zammına ilişkin bir soruyu yanıtlarken de gerek vergilerin arttırılması, gerek azaltılması, gerekse bu tip artışların hepsinin hükümet politikalarıyla belirlendiğini söyledi. Bu konuda karar verecek mercinin hükümet olduğunu dikkati çeken Unakıtan, "Şu an bir karar yok, elektrik zammıyla ilgili herhangi bir karar yok. İleride hükümet ne karar alır, onu şu an söylemek mümkün değil" dedi.

Başta turizm sektörü olmak üzere çeşitli kesimlerin vergi indirim taleplerine 2007 yılında herhangi bir yanıt verilip verilmeyeceğine ilişkin sorular üzerine Unakıtan, Maliye Bakanlığı olarak bu konuda bazı çalışmaları bulunduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious