Yeni Yasama yılı 1 Ekim'de başlıyor

Yeni Yasama yılı 1 Ekim'de başlıyor.30064
  • Giriş : 26.09.2008 / 12:55:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 12:57:06

TBMM yeni Yasama Yılı 1 Ekim çarşamba günü başlayacak..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM'nin 23. Dönem 3. Yasama Yılı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yapacağı açış konuşmasıyla 1 Ekim Çarşamba günü başlayacak.

Meclis, Anayasa ve İçtüzük gereği yeni yasama yılına Ramazan Bayramının ikinci gününe denk gelen 1 Ekim Çarşamba günü girecek. Benzeri bir durum, bundan 29 yıl önce de yaşanmıştı. 5. Yasama Dönemi 3. yasama yılı açılışı, 1 Kasım 1979'da Kurban Bayramına denk gelmişti. Böylece Meclis, tarihinde ikinci kez bayramda çalışmış olacak.

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekilleri ve milletvekillerinden oluşan heyetle, yasama yılının başlaması nedeniyle 1 Ekim Çarşamba günü saat 14.00'te Meclis yerleşkesindeki Atatürk Anıtına çelenk koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve ardından İstiklal Marşı okunacak.

Genel Kurul, Toptan başkanlığında saat 15.00'te özel gündemle toplanacak. Genel Kurulda Toptan'ın yapacağı sunuş konuşması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yasama yılının açış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelecek.

TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan, akşam da yasama yılının açılışı dolayısıyla Meclis içindeki havuzlu bahçede bir kokteyl verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*