Yeni yıl yeni umutlar demek

Yeni yıl yeni umutlar demek.7528
  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

2006 geride kaldı, yeni yıl büyük beklentiler ve yeni umutlarla karşılandı. Tüm dünya, 2007'ye havai fişek gösterileri ve coşkuyla girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sonra Asya ülkeleri birbiri ardına 2007'ye 'Merhaba' dedi. Amerika ve Avrupa’da da çanların çalındığı, havai fişeklerin patlatıldığı, balonların uçurulduğu birbirinden görkemli kutlamalar yapıldı.

EN SON AMERİKA KITASI KARŞILADI Yeni yılı en son Amerika kıtası karşıladı. Amerika'nın New York kentindeki kutlamalara da 1 milyondan fazla kişi katıldı. Havai fişek gösterisinin ardından Toni Braxton ve Christina Aguilera konser verdi. Yaz mevsiminin yaşandığı Brezilya'da ise, kutlamaların merkezi olan Rio De Janeiro’da gelecek ayki Rio Karnavalı'nın provası yapıldı.

AVRUPA COŞTU Berlin, Londra, Paris’te meydanlar, önemli caddeler yüzbinler ile doldu. Havai fişek gösterileri yapıldı, konserlerle coşuldu.

JAPON ROMANTİZMİ Güneşin doğduğu ilk yer olan Japonya’da bu aşıklar yeni yılı en romantik şekilde karşıladı. Başkent Tokyo'da geleneksel ve modern kutlamalar birlikte yapıldı. Zojo-ji tapınağından binlerce balon bırakılırken, Tokyo Kulesi, 2007 yazısıyla aydınlandı.

ÇİN’DE DEV İNSAN HALKASI Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'in başkenti Pekin'de insanların oluşturduğu 2007 yazısı büyük ilgi çekti. Ülke geleneksel 'İyilik Çanı' ile yeni yılı karşıladı.

PUTİN’E İLGİ YOKTU! 11 farklı zaman dilimin olduğu Rusya'da yeni yıl en son Moskova'da kutlandı. Kızılmeydan'da önce havai fişekler patladı. Ardından Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 3 dakikalık yeni yıl mesajı okundu. Ancak Moskovalılar mesajı dinlemek yerine eğlenceyi tercih etti.

TAYLAND’DA DEHŞET Tayland’da ise yeni yıl kutlamaları iptal edildi. Sebebi, başkent Bangkok'ta patlayan 9 ayrı bombalı saldırıda 3 kişinin ölmesiydi. Hükümet, olaydan eski başbakanı sorumlu tuttu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious