Yeni yılı tabak çanak atarak karşıladılar

Yeni yılı tabak çanak atarak karşıladılar.13488
  • Giriş : 01.01.2009 / 09:35:00

Şişli Kurtuluş'ta yaşayan bazı vatandaşlar her yıl olduğu gibi yeni yılı evlerinin penceresinden aşağıya tabak, bardak, şişe atarak karşıladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtuluş Caddesi üzerinde yaşayanlar yılbaşını ilginç şekilde karşıladı. Çoğunluğu gayri müslüm vatandaşlar, geleneksel olarak yaptıkları bir kutlamayı bu sene de tekrarladı. Vatandaşlar evlerinin pencerelerine çıkarak saatin 24:00 olmasını bekledi.

Saatler tam 24:00'ı gösterdıği sırada vatandaşlar ellerindeki bardak, tabak, şişe gibi kırılabilen eşyaları sokağa attı. Aynı anda çok sayıda tabak ve şişenin atılmasının ardından vatandaşlar sokağa inerek coşkularını sürdürdü. Bu sırada bazıları yine pencerelerinde tencere ve tavalara vurarak ritm oluşturdu. Sokağa inen vatandaşlar birbirlerinin yeni yılını kutladı. Maytapların da yakılması ile renkli görüntüler oluştu.

Mehmet Asıl isimli vatandaş, yaşadıkları coşkunun çok güzel ve farklı olduğunu dile getirdi. Yılbaşının Kurtuluş Caddesi'nde geleneksel olarak tabak kırılarak kutlandığını anlatan Asıl, "Bazı hoş olmayan şeyler de oldu ama yaşadığımız güzel bir şeydi." dedi.

Aslı Tuğ isimli sokak sakini de Kurtuluş için önemli bir kutlama şekli olan tabak kırmanın önümüzdeki yıllarda da devam etmesini istedi. Tuğ, her yıl başında yapılan tabak ve bardak kırmanın farklı bir coşku oluşturduğunu dile getirdi.

Bu arada atılan şişelerden biri sokaktan geçen bir taksiye isabet etti. Şişe taksinin ön camının çatlamasına neden oldu. Taksi şoförü de yaşanan bu aksiliğe sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*