Yeni zamlar yarından itibaren yürürlükte

Yeni zamlar yarından itibaren yürürlükte.14349
  • Giriş : 01.10.2008 / 22:17:00

"Otomotik zam" uygulaması kapsamında belirlenen yeni zamlar yarından itibaren yürürlüğe giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), yarından itibaren yürürlüğe girecek elektrik zammını ironik bir dille eleştirerek, bunu hükümetin halka “bayram hediyesi” ve “Bayramda acı şeker” olarak nitelendirdi.

EMO'dan yapılan açıklamada, “AKP Hükümeti'nin serbest piyasa ve özelleştirme ısrarı nedeniyle pahalı elektrik ve elektrik kesintileri açmazıyla karşı karşıya kalan halk, yeni yılın ardından Şeker Bayramı'nda da yine zam hediyesi aldı” denildi. Yarın devreye girecek zamla çıplak elektrik fiyatının yüzde 10.7 arttığı belirtilen açıklamada, böylece bu yıl içinde konutların kullandığı elektriğin çıplak fiyatına yapılan kümülatif zammın yüzde 64.5'e ulaştığına işaret edildi.

Bu zamla elektrik fiyat artışının, Ocak 2003-Ağustos 2008 dönemini kapsayan 5 yıl 7 aylık AKP iktidarı döneminde gerçekleşen tüketici fiyatları endeksindeki yüzde 63.5'lik kümülatif artışı da aştığı vurgulandı. Açıklamada, “Böylece 5 yıldır zam yapmadık diyerek oy toplayan AKP Hükümeti'nin seçim boyası 10 ayda döküldü. Yapılan zamlarla AKP Hükümeti, 1 yıl içinde yurttaşlardan yaklaşık 4.5 milyar YTL fazla para toplayacaktır” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*