Yeniçağ Gazetesi'ne saldırı

Yeniçağ Gazetesi'ne saldırı.19744
  • Giriş : 09.12.2016 / 00:08:00
  • Güncelleme : 09.12.2016 / 00:12:19

Yeniçağ Gazetesi'ne bir grup saldırgan tarafından saldırı düzenlendi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeniçağ Gazetesi'nin İstanbul'da bulunan merkez binasına kimliği henüz belirlenemeyen saldırganlar tarafından saldırı düzenlendi.

Olay yerine hemen polis ekipleri sevk edilse de gazete çalışanları dehşeti yaşamaktan kurtulamadı.Yeniçağ Gazetesi olay hakkında yaptığı haberde saldırganların silahları olduğunu, kar maskesi taktıklarını ve kaldırım taşlarıyla gazeteye saldırdıklarını yazdı.

Ülkücü camiaya yakınlığıyla bilinen ve MHP muhalifleri destekleyen Yeniçağ gazetesinin binasına dün akşam 30 kişi taş ve sopalarla saldırdı. Olayda silah seslerinin duyulduğu da iddia edildi.

Kar maskeli grup, saat 20.00’de İstanbul Yenibosna’daki Yeniçağ gazetesinin önüne geldi. Saldırganlar kaldırım taşlarını atarak camları kırdı, bina önündeki gazeteye ait olan araçlara sopalarla zarar verdi. Bu sırada gazete çalışanları bina içerisine kaçarak kapıyı kilitledi. Saldırganlar cam kapıyı kırarak danışmanın olduğu bölüme girdi. Danışmayı, turnikeleri, girişteki odaları dağıtan ve personelin olduğu bölüme girmeye çalışan saldırganlar, kilitli kapıya yangın tüpleriyle vurarak açmak istedi. Saldırganlar daha sonra yaya olarak kaçarken, olay yerine çok sayıda polis ve özel harekât timi sevk edildi. Saldırganlar yakalanamadı. Saldırganların “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atarak saldırdıkları iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*