Yeniköy'de sürpriz buluşma

Yeniköy'de sürpriz buluşma .14056
  • Giriş : 23.08.2007 / 18:55:00
  • Güncelleme : 23.08.2007 / 17:53:33

Tansu Çiller'in Yeniköy'deki yalısında dün ilginç bir buluşma gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DP Genel Başkanlığı için ismi geçen ATO Başkanı Sinan Aygün ve Çiller saatler süren bir görüşme yaptı. Görüşmede Çiller, “Adaylığımı koyarsam kazanırım. Ancak dönmek için sadece tabanımızın değil toplumun da talebini beklerim” diye konuştu.

“ÇOK ENDİŞELİYİM”

İstanbul Yeniköy’de gerçekleşen görüşmede Tansu Çiller, yaşanan son ekonomik dalgalanma nedeniyle “Endişe ettiğini” söyledi. Sıcak paranın Türkiye’den çıkması durumunda ekonominin büyük zorluğa gireceğini belirten Tansu Çiller, “ABD piyasalarının 6 ay içinde toparlanmaması Türkiye’yi ekonomik olarak büyük sıkıntıya sokar” yorumunu yaptı.

“TABAN YETMEZ”

Çiller, yeniden DP’nin başına geçmesiyle ilgili girişimlerle ilgili ise, “Şu anda buna sıcak bakmıyorum. Adaylığımı koyarsam kazanma sıkıntım olmaz. Ancak sadece kendi partimin tabanı değil toplumsal talep beklerim” dediği öğrenildi. Çiller, taban ve toplumun taleplerinin birleşmesi durumunda tekrar Ankara’ya yeşil ışık yakabileceğini belirtti.

DP’yle ilgili eleştirilerini de dile getiren Çiller’in üstü kapalı olarak Ağar’ı eleştirdiği öğrenildi. Ağar’ın kasım ayındaki Büyük Kongre’de adaylığını koyması durumunda “Kazanmama” ihtimalinin büyük olduğunu ima eden Çiller’in, “Teşkilatların yeniden, sil baştan yapılanması gerekiyor” dediği öğrenildi.

Görüşmede Çiller’in Aygün’ün DP adaylığını sorduğu da öğrenildi. Aygün’ün, “Benim ismim geçiyor. Ancak ben DP’ye kavga etmeye değil hizmet etmeye giderim” dediği öğrenildi.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious