Yenileme seçimleri sonuçları geliyor

Yenileme seçimleri sonuçları geliyor.10354
  • Giriş : 07.06.2009 / 22:20:00

30 ilçe ve beldede belediye başkanlığı, 11 beldede belediye meclis üyeliği seçimleri bugün yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ŞANLIURFA / BİRECİK
Birecik ilçesinin Ayran beldesinde AKP'li Selahattin Alpay kazandı.

CHP 419
DTP: 249
MHP: 44
Saadet Partisi: 3
AK Parti: 453

MARDİN / GİRMELİ
Nusaybin ilçesine bağlı Girmeli beldesinde DTP adayı Ömer Altun kazandı.

DTP: 581
MHP: 1
SP: 1
AK: 458

AYDIN / SÖKE
DP adayı Salih Özdemir kazandı.

DP :1380
MHP :766
CHP :1354
Saadet Partisi : 8
Ak Parti : 1088
Bağımsız : 6

SAKARYA / AKYAZI
AKP'li Yaşar Yazıcı kazandı.

AK Parti: 11081
Saadet Partisi: 10026
MHP : 1553
CHP: 154
DP: 43
DSP: 30
BTP: 50

ISPARTA / ŞARKİKARAAĞAÇ
AKP'li Mevlüt Özdemir kazandı.

MHP : 2878
CHP : 42
DP : 27
SP : 78
Ak Parti : 2968
BTP : 10

KÜTAHYA / GEDİZ
Gediz ilçesine bağlı Fırdan beldesinde AKP'li Hüseyin Kalaycı kazandı.

Ak Parti : 474
MHP : 30
DP : 448
Saadet Partisi: 3

GİRESUN / DUROĞLU
AKP'li Murat Kılıçaslan kazandı.

Ak Parti :1117
Anavatan Partisi:12
MHP :991
DSP :10
Saadet Partisi :11
BTP :9

DENİZLİ / SELCEN
Denizli'nin Çal ilçesi Selcen beldesinde CHP'nin adayı Mehmet Atılsın kazandı.

CHP : 317
SP : 8
AK PARTİ: 309

GÜMÜŞHANE / TEKKE
AKP'li Gürsel Şeyhoğlu kazandı.

Ak Parti :462
MHP :99
CHP :292
BTP :4

ÇORUM / MECİTÖZÜ
CHP'nin adayı Selçuk Aksoy kazandı.

CHP : 1918
MHP : 21
SP : 18
Ak Parti : 1649
DSP : 4

ADIYAMAN / ÇAKIRHÖYÜK
CHP adayı Hasan Özdemir kazandı.

CHP : 742
Ak Parti : 714
Saadet Partisi : 2
BBP : 4

SAKARYA / KURUDERE
Karasu ilçesine bağlı Kurudere beldesinde MHP'nin adayı Mehmet Alemdar kazandı.

MHP : 857
CHP : 3
SP : 78
Ak Parti : 791
BTP : 3
DSP : 4
DP : 3
ANAVATAN PARTİSİ : 6

AFYONKARAHİSAR / ÖZBURUN
Bolvadin ilçesine bağlı Özburun beldesinde CHP adayı Hasan Boyracı kazandı.

CHP : 651
Ak Parti : 628
MHP : 7
SP : 7

ORDU / ASLANCAMİ
Fatsa ilçesi Aslancami beldesinde CHP'nin adayı Mustafa Yazıcı kazandı.

CHP'nin adayı Yazıcı 900 oy aldı. AK Parti'nin adayı Murat Yiğit 780 oy aldı.

KONYA / ENGİLİ
Akşehir ilçesine bağlı Engili beldesinde AKP'li Karatay Selçuk Şehirli kazandı.

AK Parti: 437
MHP : 423
CHP : 27
SP : 7

KIRŞEHİR / KÖSELİ
Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde DP adayı Mehmet Sağlam kazandı.

DP : 850
MHP : 528
Ak Parti : 628

GAZİANTEP / SALKIM
Nizip ilçesine bağlı Salkım beldesinde AKP'li aday Ahmet Sönmez kazandı.

AK PARTİ: 692
MHP: 679
SP: 8
BTP: 7
DSP: 2

TRABZON / GÜRBULAK
AKP'li Kemal Çoban kazandı.

Ak Parti : 689
Bağımsız : 658
MHP : 3
BTP : 7

MUĞLA / SEKİ
Fethiye ilçesi Seki beldesinde CHP'nin adayı Veli Yıldız kazandı.

CHP : 717
AK Parti: 682
SP : 26
MHP : 20

ELAZIĞ / AĞIN
AKP'li Mustafa Yentür kazandı.

AK Parti: 649
MHP: 529
DSP: 1
CHP: 10
DP: 1
SP: 14
BTP: 4
Bağımsız: 0

AYDIN / KOÇARLI
CHP'nin adayı Cengiz Şen kazandı.

CHP :1745
DP :1217
MHP :34
Saadet Partisi :5
Ak Parti :1512
BTP :1

ÇANKIRI / YAPRAKLI
MHP adayı Hasan Basri Avşar kazandı.

MHP : 512
Ak Parti : 488
SP : 20
BTP : 0

ADANA / KALDIRIM
Yumurtalık ilçesine bağlı Kaldırım beldesinde DP adayı Refik Şen kazandı.

DP :415
MHP :409
Ak Parti :352
Saadet Partisi :5
DSP :2
BTP :4

NİĞDE / KIZILCA
Bor ilçesine bağlı Kızılca beldesinde CHP'nin adayı İbrahim Gülümser kazandı.

CHP : 535
AK Parti: 376
MHP : 5
SP : 2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*