Yenilginin faturası hakeme kesildi

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Bursaspor'un kendi evinde Sivasspor'a 3-1 yenilmesinin faturası hakeme kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, "Allah'ından bulsun. Ramazan günü ancak bunu söyleyebilirim" diyerek yenilgiyi hakeme bağlarken, Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner de hakem için: "Hakemin maç yönetimi ortada. Söyleyecek birşey yok. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum" yorumunu yaptı.

Maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Burasspor Başkanı Levent Kızıl, taraftarların kaleci Ömer Çatkıç'ı protesto etmesine sinirlenerek, "Ömer bizim kalecimiz. 2 yıl mukavelemiz var. Yani olabilir böyle, çocuk hata yapmıştır. Bu kadar üzerine gidilmemeli. Burada kızılacak kişi Ömer değil. Yani 3. gol olsa ne olur olmasa ne olur. Taraftarlarımız da bugün Bursaspor taraftarı gibi değildi. Çok kötü bir performans ortaya koydular. Ama ortada bir gerçek var. Maç 1 - 0 gidiyor, hakem o ana kadar bütün kötü takdir haklarını kullanmış. Balili ikinci sarı karttan atılması gerekiyor, ama vermiyor. Balili de o pozisyondan sonra ikinci golü attı. Yani biz hakemlerimiz hakkında konuşmak istemiyoruz. Onların her zaman arkasındayız ancak bu kadar da olmaz. Allah'ından bulsun. Ramazan günü ancak bunu söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise, kazanmak için sahaya çıktıkların ancak maçı kaybettiklerini belirterek, "Kendimizi çok kötü hissediyoruz. Çıkmaya çalıştığımız sırada kaybedilen toptan gelen erken 2. golden sonra oyun disiplinimizi kaybettik. Sivasspor'u baskı altına alarak sonuca gitmek istedik. Ancak kontratakları yedik, dönen topları kaybettik ve neticede 3-1 kaybettik. Son derece üzgünüz." diye konuştu.

Hakemle ilgili bir soru üzerine Çetiner: "Hakemi herkes gördü ne söyleyeyim. Bu konudaki takdiri kamuoyuna bırakıyoruz." cevabını verdi. Sivasspor Teknik Direktörü Karol Pecze de, eksikleri olduğunu ancak iyi oynadıklarını ve bir puan hedeflerken 3 puan almanın sevincini yaşadıklarını kaydetti.

Hakemle ilgili soruya ise Pecze, "Hakemi gayet objektif gördüm. Gördüğünü çalan bir hakemdi. Biz hakemler hakkında konuşmuyoruz. Bursaspor'a bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz." dedi.

Bursaspor'un golcü ismi Zafer Biryol ise ilk yarı daha iyi oynadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Sivasspor bir kere geldi oda gol oldu. Ondan sonrada maçın şekli değişti. Biz kötü oynadık. Çok garip bir maç oldu. İlk yarıdaki oyunumuzun yanında gol gelseydi daha iyi olurdu ama gol bulamadık. Neticede böyle oldu."

Bursaspor'dan Sivasspor'a transfer olan Serdar Topraktepe ise, maçla ilgili şu yorumu yaptı: "Bursaspor'u evinde yenmek çok zor ama biz çok iyi oynadık. Oyun planımızda kontrataklara çıkarak gol hedefi vardı. Bunu çok iyi gerçekleştirildik. Zor maçtı ama 3 puan aldımığımız için sevinçliyiz. Bursaspor'la geçen yıl şampiyon olduk. Çok güzel bir ortam yakalamıştık. Ancak şimdi Sivasspor'dayım ve burada ekmeğimi kazanıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious