Yenilgiye sinirlenen antrenör bayan sporcuyu tokatladı

Yenilgiye sinirlenen antrenör bayan sporcuyu tokatladı.13504
  • Giriş : 20.01.2008 / 23:20:00
  • Güncelleme : 20.01.2008 / 23:41:53

Kırklareli'nde gerçekleşen Türkiye Genç Bayanlar Serbest Güreş Şampiyonası'na bu tokat damga vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Final karşılaşmasında sporcusu Aslıhan Boyalı'nın rakibi Leyla Metin'e yenilmesine sinirlenen Konya Emniyetspor'un antrenörü Turgay Karabulut, sporcuyu seyircilerin gözü önünde tokatladı. Yaşanan bu olayın canlı şahidi olan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ise antrenörün ceza kuruluna sevk edilmesini istedi.

Kırklareli Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen ve 23 ilden 129 sporcunun katıldığı Türkiye Genç Bayanlar Serbest Güreş Şampiyonası önceki gün renkli görüntülerle başladı. Şampiyonaya katılan bayan güreşçiler birbirlerine üstünlük sağlayabilmek için minder üzerinde kıyasıya mücadele etti. Güreş müsabakaları dün yaşanan Tokat olayı ile gölgelendi. 59 kiloda Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğü (GSİM) güreşçisi 17 yaşındaki Leyla Metin'le ile final müsabakasında karşılaşan aynı yaştaki Konya Emniyetspor'un güreşçisi Aslıhan Boyalı, rakibine 5- 2 yenildi.

ŞOK EDEN Tokat

Bu yenilgiye sinirlenen Konya Emniyetspor'un antrenörü Turgay Karabulut, sporcusu Aslıhan Boyalı'yı seyircinin ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak'ın önünde azarladıktan sonra yüzüne Tokat attı. Yaşanan bu olaya tanık olan Federasyon Başkanı ise durumu hakemlere iletti ve antrenörün ceza kuruluna sevk edilmesini istedi. Antrenörü tarafından tokatlanan sporcu Aslıhan Boyalı ise gözyaşlarına boğuldu.

SPOR AHLAKINA YAKIŞMADI

Bir antrenörün salon içinde herkesin gözü önünde kendi sporcusuna attığı tokatın spor ahlakına yakışmadığını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, "Türkiye finallerinin yapıldığı bir yerde böyle disiplinsiz bir davranışı göz ardı edemeyiz. Antrenör önce ceza kuruluna sevk edilecek ve yaptığı disiplinsiz davranış için ifadesini alınacak. Büyük olasılıkla yapılan disiplinsiz davranışın sonunda antrenör bir süre müsabakalardan men cezası alacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious