Yenisiad, üniversitelilere girişimciliği öğretiyor

Yenisiad, üniversitelilere girişimciliği öğretiyor.15053
  • Giriş : 26.02.2008 / 20:14:00

Yeni Sanayici ve İş Adamları derneğinin Kış dönemi II. ‘Girişimcilik Okulu’ programı yurt çapından gelen 50’nin üzerinde üniversite öğrencisinin katılımı ile gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SİPAHİ; hızla değişen dünya ve ülke şartlarında, mevcut hükümetin terörle mücadelede izlediği politikalarını YENİSİAD olarak desteklediklerini ifade etti. Kuzey Irak’a hava destekli yapılan kara harekatının zamanlamasının çok isabetli olduğunu, kış şartlarında teröristlerin hareket kabiliyetlerinin son derece kısıtlı olmasının askerlerimizin başarı oranını artıracağını söyledi.

Terörle mücadele sürecinin uzun soluklu olduğunu, bu arada ekonomik büyümenin de devam ettirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan SİPAHİ, iş adamları olarak üzerimize düşecek her türlü fedakârlığa hazır olduklarını ifade etti. Bu büyük davada şehit düşen askerlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabrı cemil diledi. Sözlerini davetini kırmayarak programa katılan genç girişimci adaylarına teşekkür ederek bitirdi.

İşletme dalında uzman olan Sayın Galip TURPAN; İş Planlaması konusunu ilmi izahlarla genç girişimci adaylarına indirgeyerek anlattı. İşletmelerde insan kaynakları yönetimi başlıklı konuyu sunan ve danışmanlık alanında faaliyet gösteren Dr. İsmail BENEK ise insan kaynaklarının kullanımında fıtratın yalan söyleyemeyeceğini, burada da kaynağın insanın ta kendisi olduğunu katılımcılara verdiği seminerde anlattı.

II. Girişimcilik Okulu Programı’nın sürpriz konukları ise Genç Milli Basket Takımımız idi. Türkiye - Fransa milli maçı için Adapazarı’na gelen genç milliler, Kuzuluk’da Genç girişimcilerle buluştu. YENİSİAD başkanı Ömer Şevket SİPAHİ’nin daveti üzerine İhlas Kuzuluk Termal oTELİNE gelen millilerimiz, katılan genç girişimcilerimize hareketlilik ve motivasyon getirdi.

Kendileri gibi genç yeteneklerle buluşan millilerimiz, maç öncesi moral depoladılar. YENİSİAD Başkanı ve Yönetim kurulu üyelerinin düzenlediği yemekte, basketçilerimiz ve II. Girişimcilik Okulu Programı katılımcıları birlikte pasta keserek keyifli dakikalar geçirdiler.

Bir sonraki programda tekrar buluşmak dilekleri ile genç girişimciler programdan sevinç ve heyecan içinde ayrıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious