Yerel basına müjdeli haber

Yerel basına müjdeli haber.13036
  • Giriş : 18.06.2008 / 19:46:00

Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor, yerel basının önemli kaynağı olan basın ilanları ile ilgili TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa Demir ile görüşülerek olumlu sonuçların alındığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zor, yaptığı yazılı açıklamada, Kamu İhale Kanunu İle Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'nda değişiklik yapılmaya gidildiğini hatırlatarak, bu düzenlemeyle yerel basının en önemli gelir kaynağı olan basın ilanlarının kaldırılmasının öngörüldüğünü belirtti.

Ankara'da bazı temaslarda bulunduklarını bildiren Zor, şunları kaydetti:

''Temas kurduğumuz bir grup milletvekili, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir ile görüştü.

Mustafa Demir ile yapılan görüşme sonucu tasarıdaki 13. maddeye dokunulmayacağı, 47. maddede yapılacak ekle yerel basında yayınlanacak ilanların eskiden olduğu gibi devam edeceği bilgisine ulaşıldı. Bir gurup milletvekilinin de tasarının geri çekilmesi için çaba gösterdikleri öğrenildi. Her şeye rağmen bu kanunda yerel basının birlikteliği devam etmeli ve konunun takipçisi olunmalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious