Yerel gazetenin köşe yazarı öldürüldü

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Konya'da yerel yayın yapan bir gazetede 'misafir kalem' olarak belli aralıklarla köşe yazıları yazan Yusuf Harmancı, tabancayla öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Meram Yeni Yol üzerinde bulunan Sema Otel'de Yusuf Harmancı ile arkadaşı A.Ö. arasında henüz belirlenmeyen bir sebepten tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine otel sahibinin oğlu olduğu bildirilen A.Ö., otel önünde Yusuf Harmancı'ya ateş etti. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Servis ekipleri geldi. Sağlık görevlilerinin, yerde yatan Harmancı'ya müdahale ettiği sırada A.Ö., Harmancı'ya birkaç el daha ateş etti. Sağlık görevlileri, olay yerine geldiklerinde otel önünde kanlar içinde birinin yattığını gördüklerini belirterek ''Ambulanstan inip tam müdahale edecektik, yanımıza yaklaşan biri birkaç el daha ateş etti. Ne olduğunu anlayamadan sağa sola kaçıştık. Çok korktuk. Zanlının hedefi biz değildik. Sanırım kişiyi kurtaracağımızı sandı ve ateş etmeyi sürdürdü. Biz 5-10 saniye ancak süren ilk müdahalede yerde yatanın ölüp ölmediğini bile anlayamadık. Ortalık yatıştıktan sonra baktığımızda kişi ölmüştü.'' ifadelerini kullandı.

Sağlık görevlileri, Harmancı'ya müdahale ederken, polisin olay yerine henüz gelmediği dile getirdi. 112 Acil Servis ekibinin yaşanan olay üzerine telsizden anons geçerek olay yerine polis istediği öğrenildi. Öldürülen Harmancı'nın cesedinin çevresinde 12 boş kovan bulunduğunu belirten emniyet güçleri, cinayet zanlısı A.Ö.'yü gözaltına aldı. Zanlı, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bir süre önce hukuk bürosundan emekli olan Harmancı'nın, yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptığı kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious