Yerküreyi hiç olmadığı gibi gösteren çarpıcı görüntüler

Yerküreyi hiç olmadığı gibi gösteren çarpıcı görüntüler.15480
  • Giriş : 14.12.2007 / 17:19:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:13:31

Fransız fotoğrafçı ve çevreci Yann Arthus-Bertrand'ın 500'e yakın fotoğrafı Google Earth'de yayınlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Google'dan yapılan açıklamaya göre, Google Earth'de bir layer olarak sunulan fotoğraflar, yerkürenin bugünkü durumuyla ilgili çarpıcı gerçekleri ve görüntüleri gözler önüne seriyor.

Açıklamada, Yann Arthus-Bertrand ve STK'sı GoodPlanet.org'un, çevresel kalkınmanın geliştirilmesini amaçladığı, bunun için seçtikleri yolun gezegeninin güzellikleri ve sorunlarına fotoğraflarla dikkati çekmek olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, Kuşbakışı Dünya (Earth from Above) adı verilen katman (layer), dünyanın dört bir yanındaki değişik ajanslardan alınan veriler kullanılarak, yeni fotoğraflar ve GoodPlanet.org'dan alınan olaylar ve görüntülerle düzenli olarak güncellenecek.

Bu katmana, çevresel ve insancıl meselelere ışık tutan birçok katmana Google Earth'e ev sahipliği yapan Global Awareness (Küresel Bilinç) dosyasından erişilebilecek. Global Awareness dosyasına erişebilmek için Google Earth'de sol taraftaki araç çubuğunda Layers dosyasına gitmek yeterli olacak.

İsteyenler, Google Earth'ü ücretsiz olarak earth.google.com adresinden de yükleyebilecek.

Yann Arthus-Bertrand'ın fotoğraflarına, kişiselleştirilmiş Google ana sayfası olan iGoogle'dan da ulaşılabileceği belirtilen açıklamada, kullanıcıların Kuşbakışı Dünya aygıtını ana sayfalarına ekleyerek, her gün yeni bir fotoğraf keşfedip, fotoğrafların çekildiği mekanları Google Maps'den işaretleyebilecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious