Yerli İHA gururumuz oldu!

Yerli İHA gururumuz oldu!.20014
  • Giriş : 14.03.2018 / 12:17:00

İnsansız Hava araçlarımız gururumuz olmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerli İHA'larda ihracaat dönemi başladı.

Katar'da düzenlenen Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2018), Bayraktar TB2 İHA'nın ilk ihracatı da duyuruldu.

Sözleşmeyle ilk kez bu çapta bir yerli hava aracı platformu ve yardımcı sistem ihracatı yapılmış olacak. İhraç edilen ürünün İHA gibi havacılık teknolojisinin en ileri seviye uygulamalarından biri olması dolayısıyla da söz konusu ihracat önem taşıyor.

1 YILDA 6 İHA

Baykar ve Katar Silahlı Kuvvetleri arasında imzalanan sözleşme kapsamında 1 yıl içinde 6 Silahlı Bayraktar TB2 Hava Aracı (SİHA) Platformu, 3 yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanı ile İHA eğitim simülatörü teslim edilecek. Ayrıca Katar Silahlı Kuvvetleri için İHA Harekat Merkezi ve milli olarak geliştirilen ağ tabanlı veri izleme ve arşivleme yazılım sistemi kurulumları yapılacak.

Plana göre; Baykar mühendis ve eğitim kadrosu tarafından Katar Silahlı Kuvvetleri personeline Türkiye'de İHA pilot, faydalı yük ve bakım eğitimleri verilecek. Sonrasında yine Türk mühendis ve uçuş destek personelince Katar Silahlı Kuvvetlerine teslim edilen sistemlerin 2 yıllık lojistik ve teknik desteği sağlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*