Yerli Malı haftasını kutlayan 30 öğrenci zehirlendi

Yerli Malı haftasını kutlayan 30 öğrenci zehirlendi.11862
  • Giriş : 13.12.2007 / 21:03:00

Yerli malı haftası kutlayan 30 öğrenci yedikleri yaş pastadan zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de evlerinden getirdikleri yiyeceklerle sınıflarında "Yerli Malı Haftası" kutlayan bir okulun 30 öğrencisi yedikleri yaş pastadan zehirlendi.

Çocuklar ambulanslarla Mersin Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi'nde tedavi altına alınırken hastanenin güvenlik görevlisi görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdı.

Alınan bilgiye göre, Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Ahmet Mete Işıkara İlköğretim Okulu'nun 4-D ve 4-F sınıfında okuyan öğrenciler, ''Yerli Malı Haftası''nı kutlamak için evlerinden yiyecek ve içecek getirdi.

Sıralarının üzeri koydukları yiyecek ve içecekleri ve bir öğrencinini evinden getirdiği muzlu yaş pastayı da yiyen öğrencilerde, aradan yaklaşık bir saat geçtikten sonra karın ağrısı baş dönmesi ve kusma şikayetleri baş gösterdi. Bunun üzerine öğrenciler ambulanslarla Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı.

Müdahale edilen ve serum takılan öğrenciler hastanede tedavi altına alınırken öğrencilerin durumlarının iyi olduğu bildirildi. Çocuklarının zehirlendiği haberini alan ailelerde hastaneye gelerek, yetkililerden bilgi almaya çalıştı.

Öte yandan hastanenin güvenlik görevlisi acil serviste olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına saldırarak tartaklamaya çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious