Yerli Tarzan, sefalet içinde yaşıyor

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Yeşilçam'ın Tarzan'ı sefalet içinde yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk sinemasına yıllarca emek verip sonra da sefil bir hayat yaşayan sektörün emektarlarından Muzaffer Efe, Güzelbağ Mahallesi'nde komşuların kendisine verdiği yiyeceklerle yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Yaklaşık 15 yıldır Antalya'da yaşayan 63 yaşındaki Muzaffer Efe, bir inşaatta yatıp kalkıyor. Efe'nin yemek yediği oda ise bakımsızlıktan pislik içerisinde.

Emektar oyunca, plastik şişelere su doldurup güneşin altına ısıtarak banyo yapıyor. Yiyecek içeceğini ise komşuları karşılıyor. Devletten yiyecek, giyecek, barınacak yer isteyen yılların figüranı, beş yıl önce gözlerindeki rahatsızlıktan dolayı sağlık raporu alıp tedavi olmak istemiş, ancak dediğine göre kendisine yardımcı olunmamış.

İnşaatta 5 kediyle birlikte yaşayan Muzaffer Efe, komşularının kendisine verdiği yiyecekleri kedileriyle paylaşıyor.

Yeşilçam'da oyuncuyken çok para kazanamadığını belirten Efe, "Bizim zamanımızda başrol oyuncularına altı ayda 500 bin lira veriyorlardı. Bu para şimdiki filmlerde verilen paralar kadar yüksek değildi. Onun için fazla para kazanamadım." dedi.

Uzun zaman Yeşilçam'a hizmet ettiğini söyleyen Efe, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın gibi pek çok ünlü aktörle beraber oynadığını anlatıyor.

Malkoçoğlu, serisinde, Alageyik'te de oynayan Efe, 'Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman' filminde ise 'Tarzan' lakabını almış. 63 yaşında olduğu için çalışamadığını ifade eden Efe, yaşadığı bölgeden ayrılmak istemiyor.

"Huzur evlerinde belli bir disiplin var. Arada bir dışarı çıkmak isterim. Gecikirsem beni kovarlar." şeklinde konuşan Efe, herhangi bir huzurevine de yerleşmek istemiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious