Yerli-yabancı 100 firma Erzurum'da

Yerli-yabancı 100 firma Erzurum'da.24998
  • Giriş : 18.06.2009 / 20:43:00

Erzurum'da ikincisi düzenlenen Doğu Anadolu Tarım Fuarı'na, bu yıl yerli ve yabancı 100 firma katılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum'da düzenlenen Doğu Anadolu Tarım Fuarı 2009'un açılışı yapıldı.

Erzurum İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilen Doğu Anadolu Tarım Fuarı 2009'un açılışına, Vali Yardımcısı Nurullah Aktaş, Tarım İl Müdürü Bektaş Erdoğan, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldılar.

Açılışta konuşan ETSO Meclis Başkanı Özakalın, Erzurum'da tarım ve hayvancılık fuarının ikincisini düzenlemenin sevincini yaşadıklarını belirterek, bu tarz organizasyonların bölge ekonomisinin canlanması için önemli olduğunu söyledi.

Tarım ve hayvancılığın hiçbir dönem önemini kaybetmediğini ifade eden Özakalın, şunları kaydetti: ''Tarım ve hayvancılık ülkemiz ve bölgemiz için önemli bir zenginlik kaynağıdır. Tarım ve hayvancılık konusunda üreticimizin bilinçlenmesi konusunda bu tür fuarların rolü büyüktür. Hiçbir zaman değeri kaybolmayacak olan tarım ve hayvancılık zenginliğimizi yeni tarım politikaları ile sürekli teşvik ederek, üreticimizi destekleyip, kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.''

Tarım İl Müdürü Bektaş Erdoğan ise tarım ve hayvancılığın gelişiminde bilgi alış verişinin önemli olduğuna dikkati çekerek, ''Erzurum'da böyle geniş katılımlı bir fuarın açılması üreticimizin daha da bilinçlenmesi için önemlidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

21 Haziran tarihine kadar 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan Doğu Anadolu Tarım Fuarı 2009'a yerli ve yabancı 100 firma katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*