Yerlikaya'nın durumu zamana bağlı

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Ameliyat olan Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçi Hamza Yerlikaya'nın spor hayatına devam edip edemeyeceği iyileşme sürecinde belli olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli güreşçinin ameliyat olduğu Florence Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op.Dr. Mücahit Atmanoğlu, Hamza Yerlikaya'nın iyi sonuçlanan bir operasyon geçirdiğini söyledi.

Atmanoğlu, "milli güreşçimizin birinci ve ikinci omurlarında kırıklar mevcut. Tedavi etmezseniz ileride kariyerine devam edemezdi. Dün dört saatlik bir ameliyat geçirdi. Kırık olan yerler tespit edildi'' dedi.

Kırıkların doğuştan da olabileceğini kaydeden Atmanoğlu, Yerlikaya'nın sağlığı ve spor hayatına devam edebilmesi için bu operasyonun gerekli olduğunu söyledi.

Mücahit Atmanoğlu, Hamza Yerlikaya'nın bir hafta daha hastanede kalacağını ve durumunu zamanın göstereceğini dile getirdi.

Şampiyon sporcunun, ameliyat sonrasındaki aktif döneminin bitişinin ardından kısa süreli fizik tedavi olacağını vurgulayan Atmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eylül ayındaki Dünya Şampiyonası'na yetiştirilebilir, daha önemlisi Olimpiyat Oyunları var. Şu anda spor hayatını sürdürmesi konusunda 'risk vardır veya yoktur' demeyi zaman gösterecek. Hamza bunu çok kısa sürede atlatır. Bu tip kırıklarda herşey olabilirdi. Gecikmiş bir ameliyat değildi. Ayrıca kırıklar geç fark edilmedi. Şu aşamada 'şu kadar günde ayağa kalkar' diyemeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious