'Yeşil ile ilgili gerekli açıklamayı yapıldı'

'Yeşil ile ilgili gerekli açıklamayı yapıldı'.7588
  • Giriş : 18.02.2006 / 00:00:00

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez ilçe kongresine katılmak üzere Niğde'ye gelen İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Yeşil ile ilgili sorulara "Emniyet Genel Müdürlüğümüz gerekli açıklamayı yaptı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Niğde'ye gelişinde Bor ilçesi girişinde karşılanan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bir süre dinlenmek için geçtiği Niğde Grand Otel lobisinde basın mensuplarının "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'la ilgili "Her kafadan bir ses çıkıyor, siz ne diyorsunuz" sorusuna Bakan "Emniyet Genel Müdürlüğü Basın Sözcüsü dün bu konudaki gerekli açıklamayı yaptı. Bunun üzerine ben bir şey söylemiyorum. Açıklama resmidir, bizim sözcümüzdür. İstanbul Valimiz de bilahare dün akşam aynı konudaki açıklama yaptı" dedi. "Yeşil yaşıyor mu, yaşamıyor mu?" sorusunu ise Aksu yanıtsız bıraktı.

Mavi Köşk Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Merkez İlçe Kongresi'ne katılarak, partililerine hitap eden Aksu, "Yıllardır bu ülkede sözü edilip de gerçekleştirilemeyen çok önemli meseleler vardı. Bunlardan birisi de idarenin, kamu yönetiminin yeniden yapılandırılması ve buna bağlı olarak mahalli idarelerin yapılandırılmasıydı. Allah nasip etti, sözümüzü tuttuk. Yerel yönetimler konusunda 4 tane önemli yasayı Meclis'ten geçirdik. Belediye, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdare Yasası, Mahalli İdare Birlikleri Yasası'nı çıkardık. Reform süreci devam ediyor. Yerel yönetim reformuyla ilgili daha çıkaracağımız yasalar var. 1968 yılından bu yana yerel yönetimler reformu bütün hükümetlerin programlarında yer alıyordu. Bütün kalkınma planlarında bu reformlardan bahsediliyordu. Allah nasip etti, bizim hükümetimize nasip oldu" dedi.

Yargıda da büyük reformlar gerçekleştirdiklerini hatırlatan Aksu, "Sağlıkta büyük dönüşüm projesi uyguluyoruz. Bu yaptığımız reformların bir tanesini bir başka iktidar çıkarmış olsaydı, bütün iktidarı müddetince 'Biz bu reformları çıkardık' derdi. Hem de bir yasayla. Biz bunun gibi onlarca büyük reform yasaları çıkardık. Milli eğitimde önemli reformlara imza attık. En çok öğretmen bizim zamanımızda alındı. Bütün okullarımıza bilgisayar girdi. İlköğretim öğrencilerimize ücretsiz kitap dağıtıldı. Biz 'Bunları yapacağız' dediğimizde, 'Kaynağı nerede bulacaksınız?' dediler. Kaynak biziz, AK Partiyiz. 'Biz bulacağız, hortumları keseceğiz, milletin parasını millete döndüreceğiz' dedik ve gerçekleştirdi" diye konuştu

Aksu şöyle devam etti; "Sayın Başbakanımız vizyon olarak 2005 yılı içerisinde bir karar aldı. '2007 yılı sonuna kadar ülkemizde sağlıklı içme suyu olmayan, ulaşılamayan köy kaymayacak' dedi. 2005 yılında bütçede bu konuyla ilgili ödenek olmamasına rağmen maliye bakanımızın bulduğu kaynakla 200 trilyon lira harcandı. 2006 yılı için 2 katrilyon lirayı bu iş için bütçeye ekledik."

Daha sonra Sungurbey Polis Merkezi'nde incelemelerde bulunan Aksu, Vali Gündüz Bederi makamında ziyaret ederek il ile ilgili bilgiler aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious