Yeşil kart kuyruğunda baygınlık geçirdi

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Batman'da yaklaşık 3 aydır yeşil kart vizesi almak için bekleyen yaşlı vatandaş fenalık geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Günlerdir yeşil kart bürosu ile ev arasında mekik dokuyan Süleyman Polat (73) dosyası ve karneleri kaybolunca sinirlendi. 3 aydır Batman Sağlık İl Müdürlüğü'nden Yeşil kart bekleyen Süleyman Polat Yeşil kart Bürosunda yetkililerle tartışırken fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Yeşil kartlardan sorumlu birim yetkilileriyle tartışan Polat, "Üç aydır Yeşil kartlarıma vize alamıyorum. Şeker hastasıyım, yaşlıyım. Bir türlü mağduriyetimi anlatamıyorum. Buraya gidip gelmekten bıktım. Ailem perişan durumda" dedi.

Dosyasını kaybettikten sonra yetkililerle tartışan Süleyman Polat, bir anda yere yığıldı. Sağlık Müdür Yardımcısı Neşet Seven'in müdahalesi yetersiz kalınca, Polat çağrılan 112 Acil Servis elemanlarınca Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada Polat'ı hastaneye kaldırmaya çalışan sağlık görevlilerinin, yaşlı adama, "Yeşil Kartın var mı?" diye sormaları dikkat çekti.

Yaşlı vatandaşın eşi, Suriye Polat ise durumu öğrenince yeşil kart bürosu yetkililerine tepki göstererek kocasının bu durumundan kendilerini sorumlu tuttu.

Öte yandan bazı kişilerin çok kısa sürede vize işlemlerini bitirdiğini belirten Batman Çiftçiler Derneği 2. Başkanı Siraç Güngör, 80 yaşındaki annesinden bile güvenlik soruşturması istendiğini belirterek, "Biz 5 ayda yeşil kartlarımızı vizeliyemezken, bazıları bir ayda nasıl vize alabiliyor bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Yetkilileri göreve çağırıyorum." diye konuştu.

Batman'da aksayan yeşil kart dağıtımı ve vize işlemleri nedeniyle her gün yüzlerce kişi valilik yeşil kart binası önünde birikiyor.

2006 yılıyla birlikte aksamaların yaşandığı valilik yeşil kart birimi önünde bekleyen vatandaşlar bu duruma isyan ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious