'Yeşil' kod adını Veli Küçük mü kullanıyor?

'Yeşil' kod adını Veli Küçük mü kullanıyor?.13162
  • Giriş : 04.08.2008 / 04:25:00
  • Güncelleme : 03.08.2008 / 23:59:27

'Yeşil' kod adının emekli Tuğgeneral Veli Küçük tarafından kullanıldığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon dava dosyasında bulunan bir belgede, JİTEM"in kuruluşundan itibaren “Yeşil” kod adının emekli Tuğgeneral Veli Küçük tarafından kullanıldığı öne sürülüyor. Kod adının deşifre olması üzerine, bu ismin Mahmut Yıldırım"a verildiği iddia ediliyor.

İŞÇİ PARTİSİ'NDE ELE GEÇEN BELGEDE

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi basın bürosunda bulunan bir belgede, Susurluk skandalının kilit ismi “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında çok önemli bir iddia göze çarpıyor. Belgede, “Yeşil-Alaattin”di başlığı var; bu ifade kastedilen Alaattin Çakıcı... Ancak belgenin aynısı İşçi Parti Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek"te de ele geçirildi. O belgedeki başlık ise farklı: “Yeşil-Veli Küçük”tü.

Bu duruma açıklık getiren savcılık, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek"in bilgisayarındaki değişiklikle Veli Küçük isminin “Alaattin” yazılarak, kimliğinin gizlenmeye çalışıldığını ifade ediyor.

Belgede, Veli Küçük"ün 1984 yılından itibaren “Yeşil” kod adını kullandığı öne sürülüyor.

NEREYE GİTSE ÖLÜM OLUYOR

Belgede şu ifadelere yer verildi: “Veli Küçük"ün kod adı "Yeşil"di. 84"ten beri Küçük Yeşil diye anılır. JİTİM"in kuruluşundan beri bu kod adı ile bilinir. Sonra Küçük"ün üzerine varmaya başladılar. Bunun üzerine Veli Küçük, Cem Ersever"den "Yeşil" kod adını kullanacak birini bulmasını istedi. Ersever"de gitti, Mahmut Yıldırım"ı buldu. Behçet Cantürk nerede öldürüldü, kim sorguladı Kocaeli"nde? Veli Küçük nereye giderse ölümler oluyor, dikkat çekici değil mi ?”

Belgede; “Veli, yüzbaşıyken Pentagon"da eğitim gördü. Üsteğmenken de CIA ile birlikte bir Suriye gemisini kaçırmıştı” iddiası da yer alıyor.

“ERGENEKON"U CIA KURDURDU”

Aynı belgede, Mahmut Yıldırım"ın Özel Kuvvetler Komutanlığı"nın adamı olduğu ve MİT ile arasına mesafe koyduğu ileri sürülüyor.

Ergenekon Terör Örgütü"nün CIA ajanları tarafından kurdurulduğu iddiasına da yer veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*