'Yeşilçam Ödülleri'nin adayları açıklandı

'Yeşilçam Ödülleri'nin adayları açıklandı.9924
  • Giriş : 13.03.2008 / 23:40:00

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür (TÜRSAK) Vakfı ile Beyoğlu Belediyesince, Turkcell'in sponsorluğunda düzenlenen "Yeşilçam Ödülleri"nin adayları açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Garajistanbul'da, sunuculuğunu oyuncular Levent Üzümcü ile Bergüzar Korel'in yaptığı geceye, sinema ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

1 Ocak-31 Aralık 2007 tarihleri arasında gösterime giren filmler arasından 9 kategori ve 2 özel dalda verilecek "Yeşilçam Ödülleri"nin adayları şunlar:

"En İyi Film" dalında; "Barda", "Beyaz Melek", "Mutluluk", "Yaşamın Kıyısında", "Yumurta".

"En İyi Yönetmen" dalında; Abdullah Oğuz "Mutluluk", Barış Pirhasan "Adem'in Trenleri", Fatih Akın "Yaşamın Kıyısında", Semih Kaplanoğlu "Yumurta", Serdar Akar "Barda".

"En İyi Kadın Oyuncu" dalında; Fadik Sevin Atasoy "Zeynep'in 8 Günü", Nurgül Yeşilçay "Adem'in Trenleri" ve "Yaşamın Kıyısında", Özgü Namal "Mutluluk", Ülkü Duru "İyi Seneler Londra".

"En İyi Erkek Oyuncu" dalında; Haluk Bilginer "Polis", Kenan İmirzalıoğlu "Kabadayı", Nejat İşler "Barda" ve "Yumurta", Şener Şen "Kabadayı", Uğur Polat "Sis ve Gece", Yetkin Dikinciler "Mavi Gözlü Dev".

"En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında; Derya Alabora "Adem'in Trenleri", Lale Mansur "Mutluluk", Melisa Sözen "Bana Şans Dile", Nusel Köse "Yaşamın Kıyısında", Özge Özberk "Mavi Gözlü Dev".

"En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dalında; İlyas Salman "Sis ve Gece", Uğur Polat "Mavi Gözlü Dev", Rasim Öztekin "Kabadayı", Talat Bulut "Mutluluk", Tuncel Kurtiz "Yaşamın Kıyısında".

"En İyi Senaryo" dalında; Fatih Akın "Yaşamın Kıyısında", İsmail Doruk "Adem'in Trenleri", Kubilay Tuncer "Mutluluk", Semih Kaplanoğlu-Orçun Köksal "Yumurta", Yavuz Turgul "Kabadayı".

"En İyi Müzik" dalında; Fazıl Say "İyi Seneler Londra", Mahsun Kırmızıgül-Yıldıray Gürgen "Beyaz Melek", Selim Demirlen "Barda", Shantel "Yaşamın Kıyısında", Zülfü Livaneli "Mutluluk".

"En İyi Görüntü Yönetmeni" dalında; Eyüp Boz "Janjan", Gökhan Atılmış "Sis ve Gece", Mirsad Heroviç "Mutluluk", Özgür Eken "Yumurta", Rainer Klausman "Yaşamın Kıyısında".

"Digitürk Genç Yetenek Ödülü"; Ali Atay "İyi Seneler Londra", Aslı Tandoğan "Kabadayı", Ferit Kaya "Mavi Gözlü Dev", Fıratcan Aydın "Adem'in Trenleri", Saadet Işıl Aksoy "Yumurta".

"Turkcell İlk Film Ödülü"; Berkun Oya "İyi Seneler Londra", Çağan Irmak "Bana Şans Dile", Mahsun Kırmızıgül "Beyaz Melek", Mustafa Şevki Doğan "Son Osmanlı-Yandım Ali", Onur Ülkü "Polis".

Ödül töreni, 24 Mart'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious