'Yeşil'in oğlu da çeteci çıktı

'Yeşil'in oğlu da çeteci çıktı.7588
  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu ile bağlantılı çalıştıkları iddia edilen 23 kişilik çete çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu ile bağlantılı çalıştıkları belirtilen çete Antalya'nın Alanya ilçesinde çökertildi. Gözaltına alınan 23 kişilik çete üyesi, emniyetteki ifadelerinde 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım oğlu ile bağlantılarının olduğunu itiraf ettiği belirtildi.
Alanya'da çete oluşturarak çek senet tahsilatı yaptıkları iddia edilen 23 kişi yakalandı. Yakalanan sanıkların, ''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu M.Y ile bağlantılı çalıştıkları kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, elde edilen istihbarat bilgileri ve şikayetler üzerine bazı kişileri 6 aydan beri takip eden Alanya polisi, düzenlediği operasyonda 23 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda yakalanan sanıkların, ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 3 tabanca, 2 pompalı tüfek, bir miktar uyuşturucu madde ile çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

Yakalanan kişilerin, çok sayıda kişiye zorla çek ve senet imzalattığı, tahsilat yaptığı, silahla adam yaralama olaylarına karıştığı bildirildi. Emniyette sorguları tamamlanan zanlıların, ''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu M.Y. ile bağlantılı çalıştıklarını itiraf ettiği ifade edildi. Zanlıların yarın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Türkiye'ye ışık tutacak bir operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

Alanya'dan başlayan bu operasyonun ülke genelinde süreceğini kaydeden Çalışkan, "Soruşturma genişletilecek ve operasyonlarımız devam edecek. Bu çetenin gözaltına alınması, ismi geçen şahıslardan da anlaşılacağı gibi hem Alanya hem de Türkiye için çok önemli." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious