Yeşil'in yaşadığına kanıt fotoğraflar!

Yeşil'in yaşadığına kanıt fotoğraflar!.9686
  • Giriş : 14.05.2009 / 03:10:00
  • Güncelleme : 13.05.2009 / 23:15:20

Herkes Yeşil'in fotoğraflarında yüzüne baktı. Ama masada yemek yediği fotoğrafta bir gazete vardı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öldü mü yaşıyor mu' tartışmaları sürerken, Yeşil'den 96'dan sonra kimse haber alamamış, hiçbir teması ve irtibatı ortaya çıkartılamamıştı. Star Gazetesi'nin yayınladığı fotoğraflardaki küçücük bir ayrıntı Yeşil'in 2002 yılında yaşadığını hem de Türkiye'de olduğunu ortaya çıkardı.

Bir dönemin kara kutusu ve birçok faili meçhul cinayetin zanlısı olarak gösterilen Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın bilinmeyen gerçekleri ve hiç yayınlanmamış fotoğraflarını Türkiye Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar'ın kaleminden manşetten öğrendi. 'Yeşil yaşıyor mu?' tartışmalarını alevlendiren Yeşil'e ait yeni fotoğraflardaki bir ayrıntı ise birçok soruya cevap olabilecek netlikte. Susurluk kazasının ardından sır olan ve bir daha ortaya çıkmayan Yeşil'in hayatta olduğunun ayrıntısını yine Star Gazetesi ele geçirdi.

21 FOTOĞRAFTAN BİRİ

MAHMUT Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım tarafından yazılan kitapta yer alan 21 adet fotoğraftan biri Yeşil'in 2002 yılında hayatta olduğunu gözler önüne serdi. Yeşil'i Ankara'daki evinde yemek yerken gösteren fotoğrafta masaya serilen gazetedeki ilan 'Yeşil hayatta' iddialarını güçlendirecek cinsten. Yeşil'in yemek masasına serilen gazetede Kanal 6 televizyonunun 'Biri Bizi Gözetliyor' yarışmasıyla ilgili verdiği ilan gözüküyor.


RTÜK CEZA VERMİŞTİ

Gazetenin üzerindeki tarih okunmasa da kısa bir arşiv taraması gazetenin tarihini öğrenmeye yetiyor. Çünkü Kanal 6 televizyonu, bir dönem en fazla izlenilen BBG yarışmasını 2002 yılında yayınlamıştı. Hatta Kanal 6, bazı yarışmacıların uygunsuz davranışları nedeniyle RTÜK tarafından 7 gün kapatma cezasına çarptırılmıştı. Yeşil'in çekilmiş son fotoğrafındaki bu ayrıntı 'Yeşil 2002 yılında yaşıyordu ve Ankara'da bulunuyordu' iddialarını güçlendirdi.

1.5 AY ÖNCE ANKARA'DAYDI

YEŞİL'LE 1991'de Bingöl'de komiser yardımcısı olarak görev yaptığı sırada tanıştığını anlatan Recai Birgün, 'Yeşil yaşıyor. Şu anda İlyas adındaki emekli binbaşıyla beraber hareket ettiği söylendi. Yeşil'in 1,5 ay kadar önce İstanbul'dan Ankara'ya gittiğini oradan da Antalya'ya hareket ettiğini öğrendim. Muhtemelen illegal işlerle uğraşıyor' dedi.
YEŞİL'İN FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI - TIKLA GÖR
Yeşil'in devlet için çalıştığını söylemenin yanlış olacağını kaydeden Birgün, belli gruplar tarafından kullanıldığının gerçek olduğunu belirterek 'O dönemlerde yaptığı çalışmalardan dolayı belli gruplarca korunduğu bir gerçek. O dönem koruyanlarla bu dönem koruyanlar değişti diye düşünüyorum. Yeşil'den hala yararlanılıyor diye düşünüyorum' dedi.

BİR AYDA YAKALANIR

YEŞİL'İN Ergenekon'da gizli tanık olarak ifade vermiş olabileceğini öne süren Birgün 'Hem Doğu'da hem Batı'da yaşanan bir sürü olay var. Faili meçhul cinayetler konusunda sanırım ilgili bilgisi de vardır. Bu kadar gizli şeyler ortaya çıkarılmaya çalışılıyorsa buna destek verebilecek her türlü kişiden faydalanılabiliyor, Ergenekon'da da tanık olmuş olabilir bence' dedi.

Emniyet'in elinde yeterli bilgi ve teknik donanım bulunduğunu kaydeden Birgün 'Yeşil kağıt üzerinde aranıyor. Birisini bulmak isterseniz özel ekip kurarsınız. Ekip ölümü mü sağ mı bir şekilde bulur. Bu Emniyet'in sadece bir ayını alır' dedi.

Yeşil, Ankara'da lokanta işletiyor

Susurluk Komisyonu'na Yeşil'i tarif eden ilk kişi eski astsubay Hüseyin Oğuz, 'Yakında konuşacak' dedi.

YEŞİL kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kimlik bilgilerini TBMM Susurluk Komisyonu'na veren ilk kişi olarak tanınan emekli jandarma istihbarat astsubayı Hüseyin Oğuz, Yeşil'in yaşadığını ve deşifre olduğu için Ergenekon Soruşturması kapsamında konuşacağını iddia etti. Yüksekova Çetesi'ni çökerten astsubay olarak bilinen Oğuz, 'Yeşil ölmedi, Ankara'da yaşıyor, bir süre önce bir lokanta işletiyordu. Biliyorum çünkü yaşayabilmek için Yeşil'i takip etmek zorundayım' dedi.

OĞLU YERİNİ BİLİYOR

SUSURLUK Komisyonu'na verdiği ifadede 'Yeşil yakalanıp konuşursa iç savaş çıkar' dediğini hatırlatan Oğuz 'Artık böyle demiyorum. Çünkü Susurluk'ta başarılamayan Ergenekon soruşturmasıyla başarılmaya başlandı' dedi. Yeşil'in oğlu Murat Yıldırım'ın 'ölüp ölmediğini bilmiyorum' diyerek yalan söylediğini savunan Oğuz 'Babasının yerini çok iyi biliyor, ama susuyor' diye konuştu.

Veli Küçük'ün Yeşil'i Yeşil yapan kişi olduğunu anlatan Hüseyin Oğuz 'Ben Malatya'dayken 1995 yılında 'Hacı' denilen biri geldi. Tanımıyorduk, ama araştırınca Veli Küçük'ün adamı Mahmut Yıldırım olduğunu öğrendik' diye konuştu.

EN SON BİR YIL ÖNCE...

OĞUZ 'Veli Küçük'ün tetikçisi Yeşil ölmedi, Ankara'da yaşıyor. En son bir yıl önce haber aldım. Bir lokanta işletiyor, birlikte işlettiği kişi de tanınan biri. Biliyorum çünkü yaşayabilmek için Yeşil'i takip etmek zorundayım. İstihbarat bağlantılarımın yanı sıra, halen görüştüğüm farklı kaynaklarım var. Yeşil benim düşmanım değil ama Yeşil'i tarif eden ilk kişi olduğum tehditler de aldım' dedi.

YENİ YAPI YAKALAYACAK

YEŞİL'İN yakalanmamasının en büyük sebebinin istihbarat örgütleri içerisindeki bazı yapılanmalar olduğunu dile getiren Hüseyin Oğuz, istihbaratla ilgili yeni yapılanmanın Yeşil'i bulacağına inanıyorum' dedi.

ÇIKIP KONUŞACAK

'BEN şimdi diyorum ki Yeşil de çıkıp konuşacak' diye iddialı konuşan Hüseyin Oğuz 'Yeşil daha önce yakalanamazdı. Ama artık ilişkileri deşifre edildi. En büyük güvencesi Veli Küçük artık yok. Ya ortaya çıkacak ya da yakalanacak. Yeşil bile tanık olabilir. Susurluk'ta susan isimlerden üçü şimdi gizli tanık. Bir gün mutlaka Yeşil de konuşacak' dedi.

Star Gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*