Yeşim Salkım'a hapis cezası

Yeşim Salkım'a hapis cezası.12834
  • Giriş : 24.01.2008 / 17:35:00

Manken Güzide Duran hakkındaki bazı beyanlarının ''hakaret unsuru içerdiği'' iddiasıyla yargılandığı davada 1 ay 1 gün hapis cezasına çarptırılan şarkıcı Yeşim Salkım'ın cezası ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Yeşim Salkım gelmedi. Duruşmada, Salkım'ı avukatı Ahu Savaşkan, Güzide Duran'ı ise avukatı Alper Keşmer temsil etti.

Davayı karara bağlayan hakim Selahattin Çetin, sanık Salkım'ı ''hakaret'' suçunu düzenleyen TCK'nın 125. maddesi uyarınca önce 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Daha sonra sanığın suçu, değişik zamanlarda aynı kişiye yönelik birden fazla işlemesi nedeniyle bu cezayı 3 ay 22 güne çıkartan hakim Çetin, ardından Salkım'ın cezasını, geçmişteki sosyal ilişkilerini, duruşmalardaki tutum ve davranışlarını lehine takdiri indirim nedeni kabul ederek 3 ay 3 güne indirdi.

Hakim Çetin, manken Duran'ın, ''sanık ve eşi aleyhine basına fotoğraflar sızdırdığını ve sanığın haksız tepki sonucu hakaret içerikli sözler söylediğini'' kaydederek, bu nedenle yeniden indirim yaptığı Salkım'ın cezasını 1 ay 1 güne düşürdü ve cezayı ertelenmesine karar verdi.

Yeşim Salkım'ın 1 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına hükmeden hakim Çetin, Salkım'ın bu süre içerisinde kasıtlı bir suç işlemesi halinde ertelenen cezasının kısmen ya da tamamen çektirilmesine karar verileceğini hükme bağladı.

-İDDİANAMEDEN-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Yeşim Salkım'ın, Güzide Duran hakkında internet sitelerinde ve gazetelerde çeşitli açıklamalarının yer aldığı anlatılıyordu.

İddianamede, bazı beyanlarında ''hakaret unsuru'' bulunduğu ifade edilen Salkım'ın, 3 ay ile 2,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious