Yeşim Salkım'ı mahkemeye polis getirecek

Yeşim Salkım'ı mahkemeye polis getirecek.17680
  • Giriş : 09.05.2008 / 12:39:00

Şarkıcı Yeşim Salkım'ın, bir basın toplantısında manken Deniz Akkaya'ya ''hakaret ettiği'' iddiasıyla yargılandığı davada, yeniden zorla duruşmaya getirilmesi kararlaştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarıyer 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Yeşim Salkım katılmadı. ''Şikayetçi'' Deniz Akkaya ile avukatları ise duruşmada hazır bulundu.

Kimlik tespitinin ardından şikayeti sorulan Akkaya, daha önce Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesinde konuya ilişkin ifade verdiğini belirterek, ''Benim o ifadelerim doğrudur, aynen tekrar ederim. Sanıktan davacı ve şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum'' dedi.

Diyecekleri sorulan Deniz Akkaya'nın avukatı Ceyla Akay ise daha önce dosyaya bakan sulh ceza mahkemesine sunulan ve olayla ilgili haberlerin yer aldığı gazete kupürleri ile 2 DVD çözümünün dosyaya delil olarak eklendiğini bildirdi.

Akkaya'nın diğer avukatı Bekir Çınar da müvekkilinin beyanına katıldığını ifade ederek, ''Delillerimizi daha önce sulh ceza mahkemesine sunmuştuk. Müvekkilimin talebine katılıyorum. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum'' diye konuştu.

Hakim, bir önceki duruşmaya gelmediği için zorla getirilmesine karar verilen ve bu celseye de gelmeyen Yeşim Salkım'ın yeniden zorla getirilmesini kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.

Bu arada, adliye yakınında duruşmayı bekleyen ve simit yiyen Akkaya, basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı.

Duruşma sonrası gazetecilerin, ''Yeşim Salkım'ın bir barışma talebi oldu mu?'' şeklindeki sorusunu cevaplayan Akkaya'nın avukatı Akay, ''Herhangi bir barışma talebi yok. Olursa kabul etmeyeceğiz'' yanıtını verdi.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Deniz Akkaya'nın, avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği şikayet dilekçesinde, 1 Ekim 2006 tarihindeki bir basın toplantısında ve devamı günlerde, söz konusu dönemde evli olan İlker İnanoğlu ile şarkıcı Yeşim Salkım'ın, mankenler Güzide Duran ve Deniz Akkaya hakkında hakaret edici sözler sarf ettikleri öne sürülüyor.

İnanoğlu'nun, bir basın toplantısında söylediği ''Güzide ve Deniz, Yeşim'in tırnağı bile olamaz'' şeklindeki sözleri ve diğer konuşmaları ile Akkaya'ya hakaret ettiği belirtilen dilekçede, yanındaki Yeşim Salkım'ın da bu sözleri tasdik ettiği belirtiliyor.

Salkım'ın, ''basın yoluyla hakaret'' ve ''iftira'' suçlarından cezalandırılması isteniyor.

Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesinde açılan dava dosyası, ''görevsizlik kararı'' ile Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious