Yetenek Sizsiniz Rusça Tercüman Rafet - Kırgız dansçı Azamat - Kırgız tercüman Rafet

Yetenek Sizsiniz Rusça Tercüman Rafet - Kırgız dansçı Azamat - Kırgız tercüman Rafet.11835
27.10.2013 / 09:14:34

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Rus tercüman Azamat, izleyicileri gülmekten kırdı geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 26 Ekim akşamındaki bölümünde çok komik anlar yaşandı. Rusça tercümanlık yapmaya çalışan Rafet ismindeki bir yarışmacı, kuliste anlaştığı Kırgız çocuğun konuşmalarını Rusça'dan Türkçe'ye çevirmeye çalıştı.ACUN ILICALI RÖPORTAJI

Röportaj yapmaktan her zaman keyif aldığım, hayata bakışından çok etkilendiğim Acun Ilıcalı bu sene "Survivor" yaptı beni... Dünyanın ilk gazeteci "Survivor"ıyım ben artık. Bu röportaj da tahmin ettiğiniz üzere elendikten hemen sonrası... Gönüllerin birincisiyim o ayrı! Ve artık sorular daha net, daha anlamlı...

Dünyanın en zor yarışması diyorlardı, "Öyle mi gerçekten Acun Bey" dedim. "Buyurun Nazenin Hanım, deneyin kendiniz görün" dedi. Denedim. 40 derecede kavruldum, aç karnımdan gelen seslerden uyuyamadım, bitkinlikten uyanamadım, ikiyüzlülüğe kızdım, gevezeliğe katlanamadım, elendim, ağladım. Ve işe döndüm, kayıt cihazımı açtım. Panama'da sıcağı sıcağına sormaya başladım Acun'a... Bir de sürprizim var size. Acun Ilıcalı da "Acun Firarda"dan bu yana ilk kez muhabir koltuğunda. Benim sorularım bitti, onunkiler başladı. Fena da sıkıştırmadı hani... 
Elenmek hiç eğlenceli değilmiş Acun!
Peki neden elendin?
Sence? İstersen dikkatli cevap ver...
Çünkü değişik bir tipsin. O grubun içinde farklı duran bir yapın var. 5 dakika sohbet etsem o grupla "Nazenin'i elerler" derim. Herkes aynı boyutta sosyal, girişken, insanları idare eder bir yapıya sahip değil. Sen BBG'de de ilk hafta giderdin. Ben onda biraz daha kalırım mesela. Beşiktaş muhabiriyken Amokaçi'yle takılırdım hatırlıyor musun? 
Hatırlıyorum. Bilerek girmedim ikili diyaloglara, fark etmedin mi?
Ettim ama girsen de dilinin sivriliğini biliyorum, sonuç yine değişmezdi. Senin şansın ne olurdu biliyor musun? İlk dört elemeyi atlatsaydın seyirci bayılırdı sana ama atlatacağını düşünmedim zaten. "Bu kız mantıklı konuşuyor" diyecekleri bir zaman veremedik sana. Ortalama 3 dakika düştü herkese. 8'e 1 oy almadığına göre belli insanlarla ilişki kurabilmişsin ama yetmedi. 
Bu işin bir matematiği var mı, mesela benim erken eleneceğimi tahmin ettin mi?
Evet, var. Senin başlarda eleneceğini tahmin ediyordum. Ünlüler takımında olman dezavantajın oldu. Öbür tarafta daha çok kalırdın. Kendi sektöründe ünlü bir sima olduğun için bu ekibe koydum ama bu durumu da tahmin ettim. Üç adım geriden başladın. İlk elemeler kaza kurşunu olur. Şampiyon Merve'nin beşinci hafta gitmesi an meselesiydi. Adadaki şartlar öyle bir lehine gelişti ki, kaldı. Kaldıkça kendini daha iyi ifade edersin. 

'FİNALİ GÖRME ŞANSIM SIFIR'

Sen katılsan ne yapardın acaba?
Finali görme şansım sıfır. Seyirci bendeki konsantrasyon eksikliğini yakalayarak nefesimi bir ya da ikinci sms'te keserdi. Balık tutamam, hayatımda hiç yemek yapmadım. Anneme anneler günümde bir çay yapmıştım o kadar. Tek yapabildiğim, her ortamda uyuyabilmek. İyi uyuyorum diye oy atmazlardı herhalde. Sevileceğimi düşünüyorum ama paketlerler beni hemen.
Survivor'dan ilk yarı değerlendirmesi alalım.
Uzun vadede seyircinin kanına karışacak bir kadro kurmayı hedeflemiştik, başardık. Çok herkesin tanıdığı, sürekli göz önünde olan değil ama dalında tanınan, en iyi olanlar... 
Kadro da eleştirildi bir sürü şey gibi...
Her zaman eleştirirler beni ama karne reytingdir. En ünlülerin yarıştığı bir Survivor yapmıyoruz. Bunlarla boğuşmaya alıştım. Şöhretin nimetlerinden yararlanıp dikenlerinden kaçmak diye bir şey yok. Ne yaşarsak bütün Türkiye duyuyor. Yine de Allah'a şükür...
Survivor'a katılan herkes kârlı mı çıkıyor?
Survivor büyüsü olan bir yarışma. Zararlı çıkanı görmedim. 

'TV'DE İZLERSİN ARTIK' 

6'ncı Survivor bu. Elendikten sonra forumlara, sosyal medyaya baktım da, seyirci korkutucu derecede dikkatli. İşiniz çok zor. 
Kesinlikle katılıyorum. Özellikle Ünlüler-Gönüllüler konsepti sürekli bir yeniliği zorunlu kılıyor. Ama her Survivor'da bir hikâye var, film gibi. Ben özellikle bir gazetecinin bu hikâye içinde yer almasını çok istedim. Burayı topluma tarafsız bir şekilde anlatsın istedim. 
Halk oylaması olmadan önce ne canlar yanmıştır kulislerden?
Faciaydı, zamanında çok üzüldük. Artık hak eden insanların yok olup gitmesini engelliyoruz. Şunu çıkarma tabii, sen hak etmiyor muydun? Bahsettiğim şey son dörde kalacağına herkesin kesin gözüyle baktığı isimler... 
Mesela Ümit Karan'a bütün ada oy atsa da halk bırakmaz.
Ben program devam ederken isim vermek istemiyorum ama belli isimleri halk sonuna kadar tutacak. 
Kimler, neye oy veriyor araştırma fırsatın oldu mu?
Survivor seyircisi çok dikkatlidir. Pazar günkü duruma göre oylar anında değişir. Çok büyük favorilerin bir anda gittiğini görürsün. Asena mesela, daha çok kalır diye tahmin etmiştim. O pazar günü Tevfik'le konuşma biçimini beğenmedi seyirci ve eledi. 
Bu sene ne kadar harcadın?
Sen adadayken ben bir programa katıldım ve orada anlattım.
Ben adada aç susuzken...
Evet. 10 milyon dolarlık bir harcamamız oldu, aynı işi 4 milyon dolara da yapabilirsin. Yine akıl almaz ödüller var, TV'de izlersin artık.
İlk kadınların elenmesi saçma değil mi, biri kötüyse öbürü iyidir matematiksel olarak.
Popüler kadınlar biraz hanım hanımcık oluyor. Atletizmle uğraşmış biri mesela epey renk katabilirdi. 
Üçüncü hafta elenen Seda spor akademisi mezunuydu.
Ama o kimliğe göre performansı çok iyi değildi. Fırtına gibi esseydi elenmezdi. Ben de çok ümitliydim ama belki ona göre oyunlar denk gelmedi. Daha Survivor'a yatkın kızlar seçmeliyiz, belki bizde de hata var. 
İleriki haftalarda erkek erkeğe bir mücadele oluyor, reytingler aynı kalıyor mu?
Tabii canım. Kişiler sevildikçe olay başka bir boyuta geçiyor. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*