'Yeter, git yat artık Kamer'

'Yeter, git yat artık Kamer'.10557
  • Giriş : 03.11.2007 / 11:56:00

Kamer Genç, mecliste sabaha kadar süren oturuma damgasını vurdu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulu'nda dün sabaha kadar süren görüşmelere yaptığı muhalefetle damgasını vurdu.

AKP Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk'ün "Yeter, git de yat artık Kamer" dediği Genç'in, "Zaten insanlar öldükten sonra devamlı yatıyor. Ben yine merhametli davranıyorum" karşılığını vermesi, salonu kahkahaya boğdu.

Önergelere sadece kendisinin oy verdiğini gören Genç, "Önergelerin ikisini geri çektim. Kıyağımı unutmayın. Bari siz de ikisini kabul edin" diyerek, AKP'lilerle pazarlık yapmaya çalıştı.

AKP grup başkanvekilleri, 12 saatlik oturumun sabah saatlerine sarkan son bölümünde arka sıralarda uyamamaları için kendi milletvekillerini kulise çıkardı. Salonda kalıp şekerleme yapanlar ise objektiflere takıldı.

'Güç kaybettirdim'
Genç'in, "1987'de parlamentoya geldiğim zaman Turgut Özal, çok büyük güçle buradaydı. Öyle bir muhalefet yaptım ki, Özal seçimde büyük güç kaybetti" sözleri gülüşmelere neden oldu. AKP'li Murat Yıldırım'ın, "eyvah" demesi üzerine Genç, şöyle dedi:

"Şimdi dua edin ki, ben geçen dönem gelmedim. Muhalefetime dayanacak parti daha olmadı. Ben muhalefet yaptım, Demirel iktidara geldi. Ondan sonra Mesut Yılmaz'a muhalefet ettik, DSP ve MHP'liler geldi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious