Yeter artık bu dizileri kessinler

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Batıkent'te önceki gün tüyler ürperten cinayete kurban giden Kaya ailesinin 3 ferdi, Karşıyaka Mezarlığı'nda öğle namazına muteakıben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Batıkent'te Harb-İş 2 Sitesi 1. Blok'ta önceki gün işlenen ve aynı aileden 3 kişinin ölümü ile sonuçlanan cinayetin evin küçük kızı G.K. ve onun sevgilisi Kamil Bayındır tarafından işlendiğinin ortaya çıkmasının ardından yakalanan zanlılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaya ailesinin yaşamını yitiren 3 ferdi ise bugün kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Samsun'da iki lise öğrencisi gencin okul yolunda başka bir liseli öğrenci tarafından öldürülmesi ile bir kez daha gündeme gelen şiddet içerikli dizi ve programlara tepki, Kaya ailesinin cenazesinde de vardı. Ailenin acılı yakınları tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: "Bu millet mafya dizilerinden bu hale geldi. Devletin bakanı da çıkıyor 'bu olaylar münferit' diyor. Neresi münferit bu olayların. Herkes birbirini yolda boğazlıyor. Çocukların ellerinde silahlar var. İlkokulların önünde kavgalar. Yeter artık bu dizileri kessinler. Yılın sanatçısı seçiliyor mafya dizilerinin oyuncuları, çoluğun çocuğun eline silah veriyorlar."

Kaya ailesinin evinin bulunduğu Batıkent Harb-İş 2 Sitesi 1. Blok'ta bulunan komşuları ise olayın şokunu yaşıyor. Ailenin alt komşusu bayan, cinayetin işlendiği sırada mahallede düğün olduğunu, Kaya ailesinin evinden bağrışmalar geldiğini, ancak televizyonun sesinin çok yüksek bir şekilde açıldığı için ne olduğunu anlayamadıklarını söyledi. Daha önce de evden zaman zaman bu şekilde bağırma sesleri geldiğini belirten ailenin komşusu, olay olduğu sırada televizyonun sesinin çok yüksek olduğunu, bağırmalar kesildiğinde televizyonun sesinin de kesildiğini ifade etti.

Kaya ailesi ile aynı apartmanda oturan başka bir komşuları ise olayla ilgili şunları söyledi: "Evde oturuyordum. Hüseyin geldi (evin abisi), kapıyı iki kere vurdu. Bağırıyordu. Evlerine gittik. Hüseyin bir mutfağa girdi telefona sarıldı, salonu girdi 'baba' diye bağırdı. Babası yatıyordu, kalp krizi geçirdi sandık. Salondan çıkıp yatak odasına gittiğimizde bir de gördük ki annesi kanlar içinde yatıyor. Koridora geldiğimde G. kapının ordan çantasını alarak çıktı ve kaçtı. Hüseyin arkasından 'G. onları götürme geri gel' diye bağırdı. Gülçin gözden kayboldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious