Yeterki PKK bitsin!

Yeterki PKK bitsin!.11015
  • Giriş : 11.12.2007 / 14:59:00

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, terör örgütü PKK'nın bitirilmesini sağlayacak her düzenlemeyi destekleyeceğini ifade ederek, "Bu işi, bu sefer bitirmek lazım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kuzu, Meclis kulisinde gazetecilerin, "eve dönüş yasası" tartışmalarıyla ilgili sorularını yanıtlarken, "PKK'nın bitirilmesini sağlayacak düzenlemelere her zaman varım" dedi. Terör örgütünde dağılma yaşandığını ifade eden Kuzu, "Bugüne kadar çıkarılan pişmanlık yasalarının bazılarından sonuç alınamadı, bazılarından alındı" diye konuştu.
ABD, Arap ülkeleri ve AB'nin bu mücadelede Türkiye'ye açıkça destek verdiğini belirten Kuzu, "Terör örgütü, bir kuşatma altına alınmış durumda. Bu konumdayken, dağa kaçırılmış, kandırılmış gençlere bir fırsat verilmeli" dedi.
Bu konudaki çalışmaların asker ve sivil bürokratlar tarafından hazırlanabileceğini kaydeden Kuzu, devletin tanıdığı bu fırsattan yararlanacak kişilerde "eli kana bulaşmamış olma" şartı aranması gerektiğini söyledi.
Kuzu, terör örgütünün kadrosunun 7 binlerden 4 bine kadar düştüğünü belirterek, "Örgüte katılma oranı çok düşük, hatta durma noktasında. Bu işi, bu sefer bitirmek lazım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious