Yetki kısıtlamasına Gül ne dedi?

Yetki kısıtlamasına Gül ne dedi? .8040
  • Giriş : 08.09.2007 / 09:21:00

Cumhubaşkanı Gül, Çankaya Köşkü’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ikinci kabul resmi kapsamında iş ve çalışma dünyası, sivil toplum örgütleri, azınlıkların liderleri ile medya temsilcilerini Çankaya Köşkü’nde kabulünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Anayasada Cumhurbaşkanlığı yetkilerinin kısıtlanması sizi rahatsız eder mi?" şeklindeki bir soruya Gül, "Hayır. Beni rahatsız etmez" karşılığını verdi.

Talabani'ye davet sinyali

Köşk resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilerin "Talabani'yi davet edecek misiniz?" sorusuna "Komşu olan bir ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanı. Dolayısıyla bizim muhatabımızdır. Ama program işi" karşılığını verdi.

Herşey normal

Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile pazartesi günü görüşeceğini ve her şeyin "normal" olduğunu da belirtti. Yeni adli yılın açılışı nedeniyle düzenlenen Yargıtay resepsiyonuna neden katılmadığı sorusuna ise Cumhurbaşkanı Gül "Her resepsiyona katılacağım diye bir şey yok" yanıtını verdi.

İlk gezisi Güneydoğu'ya

Cumhurbaşkanı Gül, 11 Eylül'de Van'a uçacak. Üç gün boyunca Gül, Başkale, Yüksekova, Hakkâri, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır'da dolaşacak..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious