Yiğidolar ekonomik sıkıntıda

Yiğidolar ekonomik sıkıntıda .14914
  • Giriş : 25.10.2007 / 13:39:00

Turkcell Süper Lig'in yeni lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, kısıtlı imkanlarla elde edilen bu başarının takıma destek verilmediği takdirde uzun sürmeyeceği inancını taşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vestel Manisaspor'u 1-0 yenerek liderlik koltuğunu Galatasaray'dan devralan Sivasspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde sürdürdü. Antrenmana, sakatlıkları nedeniyle Pini Felix Balili, Mamadou Dialo, Murat Sözgelmez, Gökhan Bozkaya ve Aytaç Ak ile Almanya'da burnundan ameliyat olan yedek kaleci Volkan Ünlü katılmadı. Kaleci Volkan'ın 3 hafta sonra çalışmalara başlayacağı belirtildi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Gidebildiğimiz yere kadar, liderliği sürdürmek istiyoruz. Şu anda bireysel yetenek anlamında, Anadolu takımları arasında belki de Trabzonspor ve Kayserispor ile birlikte en iyi kadroya sahip bir takıma karşı oynayacağız. Çok zor bir maç. Onlar da kazanmak istiyorlar. Yeni hocaları geldi. Konyaspor'daki kan değişikliği ister istemez maçı daha çekişmeli, daha zor duruma getiriyor. Fakat herşeye karşın liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Liderlik koltuğuna oturmalarının ardından çok güzel duygular yaşadıklarını ifade eden Uygun, günlerdir liderlikleri ile ilgili bütün gazetelerin güzel haberler yaptığını, İstanbul basınının ve yerel basınının posterler verdiğini, sürekli spor gündeminde Sivasspor'un konuşulduğunu belirtti.

Kısıtlı imkanlarla gelen liderlik

Sivasspor olarak kısıtlı imkanlarla bu başarıyı yakaladıklarını ifade eden Uygun, "Maddi anlamda diğer büyük kulüplerle yarışacak kadar iyi değiliz. Takımımız içinde fedakarlık yapan Mehmet Yıldız, Hayrettin, Sedat, Abdurrahman, Devran gibi 5-6 tane arkadaşımızın peşinatları daha duruyor" dedi.

Böyle bir ortamda bu oyuncularının, bu durumu antrenmanlara ve maçlara yansıtmadan çok fedakarca, özveriyle mücadele ettiğini anlatan Uygun, taraftarlardan Sivasspor'a destek veren kişileri alkışlamalarını söyledi.

"Herkes elini taşın altına sokacak. Bu benim babamın takımı da değil" diyen Uygun, "Bu 6 milyon 300 bin kişilik nüfusa sahip Sivas'ın takımı. Dolayısıyla buradaki, kamusundan tutun belediyesine, valiliğinden tutun en ücra köşesindeki insanına kadar herkesi ilgilendiriyor. Dolayısıyla buraya herkesin yardım yapma zorunluluğu var" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious