Yıkılan yuvanın mağduru yine çocuklar

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

Önce babaları daha sonra anneleri terketti. 3 küçük kardeş, devlet desteği bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yoksulluk nedeniyle çocuklara bakamayan anneanne, SHÇEK'e başvurdu
Yıkılan yuvanın mağduru yine çocuklar
Anneanneleri, torunlarını çok sevdiğini ve yetkililerden kendilerine yardım etmelerini istediklerini söyledi

Adana'da, eşinden dayak yediği gerekçesiyle evini terk eden genç kadın, en küçük kızını yanına alarak kayıplara karışırken, geride bıraktığı 3 çocuğu hem anne hem baba özlemi çekiyor.

Yoksullukla mücadele eden anneannelerinin evinde kalan Sevilay (11), Şerife (7) ve İsmail Esendere (9), her gün anne ve babalarının yolunu gözlüyor. Gözü yaşlı anneanne Perihan Karaveli, kızı Beyhan'ın (28), küçük yaşta evlendiğini, ancak eşinden sürekli şiddet gördüğünü, evini terkederek, sık sık yanına geldiğini anlattı. Karaveli, şunları söyledi: “Kızım kaybolduktan bir süre sonra kocası da iş arama bahanesiyle İstanbul'a gitti, bir daha ne aradı ne de sordu. Kızım da en küçük çocuğunu alarak diğerlerini bana bırakarak kaçtı.”

ÇOCUKLARA DA ŞİDDET

Perihan Karaveli, 3 torununa bakamayınca, babaannelerinin yanına gönderdiğini belirterek, “Çocukları orada sürekli dövmüşler. Yoksulluğuma rağmen, çocukların şiddet görmesine dayanamayıp yeniden yanıma aldım” dedi. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Adana İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak, yardım istediğini anlatan Perihan Karaveli, aradan yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen bir sonuç alamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious