Yıkım ekibine teşekkür ettiler!

Yıkım ekibine teşekkür ettiler!.11918
  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Belediyelerin yıkım faaliyetlerinde meydana gelen kavgalar, direnmeler Üsküdar'daki bir yıkımda yaşanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bahçelievler Mahallesi Yeşiltepe Caddesi üzerinde bulunan ve imar planında yol olarak görünen yerdeki 2 gecekondu, olaysız şekilde yıkıldı. 27 yıl önce Sivas'tan İstanbul'a gelen Hüseyin Karataş'ın yaptığı gecekondunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı, kısa sürede iş makinesi ile gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehirşehir Belediyesi ev sahiplerine Alibeyköy'de ev tahsis etti. Belediye evden çıkarılan eşyaları da kamyonla yeni yere taşıdı.

Ev sahibi Hüseyin Karataş, yol geçeceği için evin yıkılacağını belirtirerek, "Sağolsun belediye bize Alibeyköy'de ev verdi. Biz artık oraya taşınıyoruz. Ödemelerini yavaş yavaş yapacağız." dedi.

Karataş'In eşi Şükran Karataş ise, belediyeye teşekkür etti. Evlerinin çatışının her yağmurda aktığını, evin nemli olduğunu ve sürekli hastalandıklarına işaret eden Karataş, "Allah razı olsun devletimizden, başkanımızdan." dedi. 30 yıla yakın bu evde oturduklarını anlatan Karataş, "İlk yıllarda elektriğimiz ve suyumuz bile yoktu. 5 çocuğumu burada büyüttüm. Artık buradan taşınacağız. Büyükşehir Belediyesi şimdi bizebir ev verdi. Allah razı olsun, binlerce kez razı olsun. İnşallah artık daha temiz, daha güzel yerde yaşayacağız." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious