Yıkım tebligatı Acarlar'a ulaştı

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Beykoz Belediye Encümeni'nin ''Acaristanbul'' villalarıyla ilgili yıkım ve para cezası kararı, Acarlar Şirketler Topluluğu'na tebliğ edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Danıştay 6. Dairesinin, ''Beykoz Belediyesinin Acarİstanbul'a verdiği yapı ruhsatının iptaline ilişkin yerel mahkeme kararını onamasına ilişkin kararı'' üzerine belediye encümenin aldığı yıkım ve para cezası, Acarlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ulaştı. Şirket yetkililerinin tebligatı dün saat 11.45'te teslim aldığı öğrenildi.

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 138 villa için şirket yetkililerine itiraz süresi olarak 10 günlük zaman tanındığını kaydederek, bu sürenin tebligatın alındığı anda başladığını söyledi. Ergül, ''Yasal zeminler içerisinde uygulamalarımızı yapacağız'' dedi.

Belediye Encümeni, 13 Mart Salı günü Belediye Başkanı Muharrem Ergül başkanlığında yaptığı toplantıda, Danıştay'ın onama kararını görüşerek, söz konusu inşaatların 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32. maddesine göre yıkılmasına ve 240 bin YTL para cezası uygulanmasına karar vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious