'Yılan Bebek'in tedavisi sürüyor

'Yılan Bebek'in tedavisi sürüyor .9563
  • Giriş : 15.10.2007 / 17:13:00

Adana Doğum ve Çocuk Bakımevinde yaklaşık 20 gün önce dünyaya gelen ve ''Yılan veya Palyaço Bebek'' olarak bilen bebeğin tedavisinin sürdüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'nın Gülbahçesi Mahallesi'nde oturan ve üçüncü çocuğuna hamile olan Emine Kösedağ'ın, 26 Eylül tarihinde, sezaryenle tıpta milyonda bir rastlanan, (katmanların aşırı çoğalması ve kalınlaşmasıyla gelişen ciltte gerilmeye bağlı yarıklar oluşumuna yol açan hastalık nedeniyle) ''yılan bebek'' olarak adlandırılan, 2 kilo 900 gram ağırlığında dünyaya getirdiği kız çocuğun tedavisi sürüyor.

Bebeğini bir an olsun yalnız bırakmayan ve günlerinin büyük bir bölümünü hastanede geçiren baba Adnan Kösedağ, AA muhabirine, damarının bulunması için bebeğin 2 kez ameliyat edildiğini ve halen göbeğinden serum verildiğini söyledi.

Doktorların isteği üzerine yarından itibaren biberonla hastaneye anne sütü götüreceğini ifade eden Kösedağ, ''Bebeğimizin 'can bebek' olarak anılmasını istiyoruz'' dedi.

Çocuklarına sahip çıktıklarını belirten Kösedağ, ''Doktorlar bebeğin evde bakımının yapılmasının tıbben mümkün olmadığını ve yeni doğum bakım ünitesi olan bir merkezde gözetim altında bulundurulması gerektiğini bildirdiler. Kanımızdan olan çocuğumuzu niçin istemeyelim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious