Yılan görünümlü biber göreni şaşırttı

Yılan görünümlü biber göreni şaşırttı.5727
  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Meyve ve sebzelerin eciş bücüş ve garip şekilli görüntüleri her zaman büyük ilgi çekip, merak uyandırmıştır. Son olarak Sındırgı'da yılan görünümlü bu biber halkın ilgi odağı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılan görünümlü yeşil biber görenleri şaşırtıyor.

Balıkesir'in Sındırgı İlçesi'ne bağlı Pürsünler Köyü'nde, sebze üreticisi Mehmet Yağcıoğlu, ürününü toplarken diğerlerinden farklı olan yeşil biber gördü. Bir anda yılan gördüğünü zanneden çiftçi, gözlerine inanamazken, biberi dalından koparamadı.

Tıpkı bir yılanbaşı görünümünde olan ve ağzında daha küçük bir yılan taşıyan dev yılan başlı yeşil biberi alan Mehmet Yağcıoğlu, "Tarladaki biberleri toplarken gördüm. Gözlerime inanamadım. Bir an yılan zannettim, ürktüm. Fakat bildiğimiz yeşil biber. Çok şaşırdım, hemen fotoğrafını çektirdim. Bunu hayatım boyunca unutamam" dedi.

İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, sebze ve meyvelerde görülen şekil bozukluklarının, bitkinin beslenmesi sırasında kullanılan gübreleme ve ilaçlamalardan kaynaklanabileceğini belirtti. Uç kısmı doğal rengiyle tıpkı yılan başı gibi olan, "Ağzında yavrusunu taşıyan yılan veya yavrusunu yiyen yılan" şeklinde değerlendirilen yeşil biber, görenleri hayrete düşürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious