Yılanı yakmak isterken fındıklığı yaktı

Yılanı yakmak isterken fındıklığı yaktı.12636
  • Giriş : 14.08.2008 / 16:21:00

Fındık bahçesinde gördüğü yılanı yakarak öldürmek için otları ateşe verince, kendisi ile komşusuna ait fındık bahçesinin yanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ZONGULDAK'ın Alaplı İlçesi'ne bağlı Belen Köyü'nde oturan 65 yaşındaki İrfan Demirtaş, fındık bahçesinde gördüğü yılanı yakarak öldürmek için otları ateşe verince, kendisi ile komşusuna ait fındık bahçesinin yanmasına neden oldu.

Dün akşam evinin önündeki bahçede fındık toplayan İrfan Demirtaş, otların arasında bir yılan gördü. Demirtaş, yılanı öldürmek için otları ateşe verdi. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın fındık ağaçlarına sıçradı. Kontrolden çıkan yangın Demirtaş'ın komşusu İsmail Uysal"ın fındık bahçesine de sıçradı. İtfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu yangın kısa sürede söndürüldü. Yapılan incelemede, İrfan Demirtaş'ın bahçesinde 68, İsmail Uysal"ın bahçesinde 30 fındık ağacının yanarak zarar gördüğü belirlendi. Demirtaş'ın, “Kişiye ait mala zarar vermek” suçundan jandarmada ifadesi alınırken, komşusunun şikayetçi olmaması üzerine Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*