Yılbaşı gecesi piyango sanatçılara vurdu

Yılbaşı gecesi piyango sanatçılara vurdu.11736
  • Giriş : 02.01.2008 / 11:30:00

Yılbaşı gecesi hangi sanatçı ne kadar kazandı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yılbaşı gecesi, Sibel Can 465, Özcan Deniz 370, Kenan Doğulu 240, Candan Erçetin 200, Ebru Gündeş ise 160 bin YTL kazandı.

Müzik dünyasının ünlüleri yılbaşı gecesi parasına para kattı. Televizyonların ve eğlence mekanlarının yılbaşı programlarına katılan sanatçılar, hem sevenlerini eğlendirdi hem de hatırı sayılır ücretler kazandı. Sanatçıları ve yılbaşı gecesi kazandıkları ücretleri araştırdığımızda ortaya şu tablo çıktı:

TARKAN: Yılbaşı için TRT'yle anlaşan sanatçı 6 şarkı için 750 bin dolar aldı.

SİBEL CAN: TRT ekranına çıktı 250 bin YTL aldı. Star TV'nin programında yer aldı, buradan da 75 bin YTL kazandı. Ayrıca, yılbaşı gecesi İstanbul'daki WOW Hotel'de programa çıktı. Buradan da 140 bin YTL aldı. Böylece, bir gecelik kazancı 465 bin YTL'ye ulaştı.

ÖZCAN DENİZ: TRT'nin yılbaşı programından 250 bin YTL kazandı. Ayrıca Kanal D'deki, Okan Bayülgen, Ata Demirer ve Huysuz Virjin'in sunduğu programa katıldı. Buradan da 120 bin YTL aldı. Yılbaşı kazancı toplam 370 bin YTL oldu.

CANDAN ERÇETİN: TRT'nin yılbaşı programında yer aldı, karşılığında 200 bin YTL kazandı.

KENAN DOĞULU: Yılbaşı gecesi Discorium'da sahneye çıkıp müşterileri eğlendiren ve bu konseri atv'den canlı yayınlanan Kenan Doğulu'nun mekandan 100 bin YTL, atv'den 140 bin YTL olmak üzere toplam 240 bin YTL kazandığı öğrenildi.

EBRU GÜNDEŞ: Star TV ve Fox TV'nin yılbaşı özel eğlence programlarında ekran başındaki hayranlarını eğlendirdi. Ünlü şarkıcı, 80'er bin YTL'den toplam 160 bin YTL'yi aldı.

KİBARİYE: Kanal D'deki özel eğlence programına katılması karşılığında 100 bin YTL aldı.

SERDAR ORTAÇ: Yılbaşı gecesi Zincirlikuyu'daki Stage isimli mekanda sahneye çıkan Serdar Ortaç ise 100 bin YTL kazandı.

FUNDA ARAR-KIRAÇ: İkisi de TRT ekranına konuk oldu. Her biri 35'er bin YTL aldı.

BAZI ÜNLÜLER DE EVİNDE OTURDU

Bu yılbaşı gecesi geçmiş yılların aksine pek çok şarkıcı için hayal kırıklığı yarattı. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Gülben Ergen, Gülşen, Mahsun Kırmızıgül, Muazzez Ersoy, Nilüfer gibi ünlü sanatçılar konser teklifi alamadıkları için yılbaşı gecesini çalışmadan geçirdiler. Her yıl bayramlarda ve yılbaşı günü konser vererek kazanç sağlayan ünlü isimler, bu yılbaşında talep olmayınca evlerinde oturmak zorunda kaldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious