Yılbaşı gecesinde hava nasıl?

Yılbaşı gecesinde hava nasıl?.18068
  • Giriş : 31.12.2008 / 20:14:00
  • Güncelleme : 31.12.2008 / 20:14:28

Türkiye'de yılbaşı gecesi aşırı soğuk havada geçecek...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'a yılın ilk karı düştü, dün akşam Sarıyer, Maslak, Ümraniye gibi yüksek ilçelerde başlayan hafif kar yağışı bugün kent geneline yayıldı, hissedilen sıcaklık 0 ila 1 dereceyi geçemiyor. Yarın kentte rüzgar hafifleyecek ve yağış daha çok karla karışık yağmur şeklinde düşecek. Yarın gündüz sıcaklık 4, gece 1 dereceye inecek. Gece olabilecek hafif yağış yol yüzeyinde buzlanma oluşturabileceğinden sürücüler dikkatli olmalı

Ankara'da yılbaşı akşamı önemli kar yağışı beklenmiyor ancak dondurucu soğuk yılbaşı gecesi etkisini artıracak. Sıcaklık yarın gündüz -4, gece -7 dereceyi görecek. Don ve buzlanmaya karşı sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.

İzmir"de hava parçalı bulutlu ve soğuk, poyraz sert esecek. Sıcaklık gündüz 8, gece 2 dereceye inecek ancak rüzgar nedeniyle hissedilen sıcaklık gündüz 6, gece yer yer sıfır ila 1 derece hissedilecek.

Zonguldak"tan itibaren Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize boyunca kıyıda yılın son günü kar yağışları etkili olacak. Doğu Anadolu"da kar yağışları sürüyor, yarın kar yağışları kuvvetlenecek.

Yeni yılın ilk günlerinde hava açıyor, hava sıcaklığı cumadan itibaren Marmara ve Ege"de lodos ve yağmurun etkisiyle biraz artacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*