Yılbaşında alkollü sürücülere geçit yok

Yılbaşında alkollü sürücülere geçit yok.29236
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Çorum Valisi Hüseyin Poroy, yılbaşı gecesi alkol denetimlerine ağırlık verileceğini ve alkollü sürücülerin araç kullanmalarına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Poroy, yaptığı yazılı açıklamada, bayram ve yılbaşı tatilinin kesişmesi nedeniyle karayollarındaki trafik yoğunluğunda önemli ölçüde artış olabileceğini belirtti. Bu nedenle rutin tedbirlerin yanında şehir içi ve şehirlerarası karayollarında tedbirlerin artırılacağını bildiren Poroy, bu konuda sürücülerin daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Kazaların yüzde 92'sinin sürücü hatalarından kaynaklandığını vurgulayan Vali Poroy, hatalı sollama, hız kurallarına uymama, emniyet kemeri kullanmamak, yorgun ve uykusuz araç kullanımının da öncelikli hatalar arasında yer aldığını kaydetti. Poroy, "Tatil nedeniyle bütün otobüslerin takografları, şoförlerin alkol durumu, taşımacılık yetki belgeleri ve sigorta durumlarıyla ilgili denetimlere ağırlık verilecek. Zincir, takoz, çekme halatı gibi donanımları eksik olan araçların eksikliklerini tamamlamaları sağlanacaktır. Emniyet kemeri kullanımına yönelik denetimler kararlılıkla sürdürülecektir" dedi.

Yılbaşı gecesi alkol denetimlerine de ağırlık verileceğini ifade eden Vali Hüseyin Poroy, alkollü sürücülerin araç kullanmalarına müsaade edilmeyeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious