Yıldıray Baştürk: Şu anda Türkiye'yi istemiyorum

  • Giriş : 19.06.2007 / 16:47:00

Baştürk, "Şu anda Türkiye'de futbol oynamak istemiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya Birinci Ligi'ni (Bundesliga) şampiyon tamamlayan VfB Stuttgart'a transfer olan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, "Şu anda Türkiye'de Futbol oynamak istemiyorum, teklifte bulunan Fenerbahçe ve Galatasaray'a 2-3 yıl sonra gelebileceğimi bildirdim" dedi.

Milli futbolcu Yıldıray, memleketi Bartın'ın Kozcağız beldesinde yaşayan babası Muzaffer ve annesi Emine Baştürk ile hasret giderdiği evinde, 13 yıl sonra geldiği memleketinde ailesine sürpriz yaptığını, 2 hafta Antalya tatilinin ardından da Almanya'ya döneceğini söyledi.

Galatasaray ve Fenerbahçe ile kış boyunca transferine yönelik görüştüğünü anlatan Yıldıray, şöyle dedi:
“Şu anda Türkiye'de Futbol oynamak istemiyorum. Daha önce teklifte bulunan Fenerbahçe ve Galatasaray'a 2-3 yıl sonra gelebileceğimi bildirdim. Benimle ilgilendikleri için iki kulübün yöneticilerine de teşekkür ederim. Ben bir profesyonelim, önümüzdeki 3 yılda Türkiye'ye gelebilirim. Hangisinin şartları iyi ise o takımda oynarım. Herhangi takım adı söylemek yanlış olur. Türkiye'de sevildiğimi bilmek beni mutlu ediyor.”

Yıldıray, Almanya'da çok sayıda Türk futbolcusunun çeşitli takımların alt yapısında oynadığını vurgulayarak, “Ama inanıyorum ki ilerleyen yıllarda Alman liginde daha çok Türk futbolcu forma giyecektir. Özellikle ligde ilk 3 sırayı hedefleyen takımlarda Türk futbolcularının başarılara imza atacağına inanıyorum” diye konuştu.

TUNCAY'IN İNGİLTERE'YE TRANSFERİ

Fenerbahçe'den ayrılarak, İngiltere Premier Ligi takımlarından Middlesbrough'a transfer olan Tuncay Şanlı'yı desteklediğini anlatan Baştürk, şöyle dedi:
“Avrupa'ya gitmekle iyi bir karar veren Tuncay'ın başarılı olacağına inanıyorum. Yaşının genç olması da kendisi için avantaj. Türkiye'de iyi futbolcular var. Avrupa takımlarına gitmek isteyen sporcuların büyük kulüplere gitmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Tuncay'ın yaptığı gibi bir takıma gidebilirler. Bunları kendilerine basamak yaparak da kendilerini geliştirebilirler.”

BOSNA HERSEK YENİLGİSİ

Baştürk, (A) Milli Futbol Takımının 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Bosna Hersek'e 3-2 yenilmesini kimsenin beklemediğini ifade ederek, “Kötü bir maçtı. Futbolcusundan yöneticisine kadar bu mağlubiyeti beklemiyorduk. Tüm maçlarda iyi oynadık, bunu da telafi ederiz. Amacımız şampiyonaya gitmek” dedi.

VfB Stuttgart'a transferinde en önemli etkenlerden birinin de 3-4 yıldır oynayamadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında forma giymek olduğunu vurgulayan Yıldıray, gençlik yıllarında Maradona'yı örnek aldığını, ancak artık kendi futbolunun örnek gösterildiğini kaydetti.

Milli futbolcu, babasının kendisini evledirmek istediğine yönelik soruyu ise “İnşallah, ama ilerde evlenmek istiyorum. 10 yıldır profesyonel futbolcuyum ve 28 yaşındayım. Şu an için çok erken olduğunu düşünüyorum” şekilinde yanıtladı.

Baba Muzaffer ve anne Emine Baştürk de oğullarının kendilerine sürpriz yapmasından mutluluk duyduklarını kaydetti.
Akrabalarıyla ve komşularıyla hasret gideren Yıldıray Baştürk, sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious