Yıldırım, Herkes ayağını denk alsın

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Çeşitli gezi ve incelemeler için Doğu Anadolu'da bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, akşam saatlerinde Kars'ın Kağızman İlçesi'ne geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çeşitli gezi ve incelemeler için Kağızman'a geldi.
İlçede Kars Vali Yardımcısı Muammer Balcı, AK Parti Milletvekili Selahattin Beyribey, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Kağızman Belediye Başkanı Osman Nihat Yüce, partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Bakan Yıldırım, ilk olarak İlçe Kaymakamlığı'nı ziyaret etti.

Kağızman Kaymakamı Sinan Yıldız'ın yıllık izinde olmasından dolayı yerine vekaleten bakan Digor Kaymakamı Orhan Burhan'dan brifing alan Yıldırım, daha sonra Kağızman Belediyesi'ne geçti. Başkan Yüce'den şehir hakkında bilgi alan ve sorunları dinleyen Yıldırım'a burada Kağızman elma ve armudu ikram edildi. Bakan Binali Yıldırım'ın Kağızman programının son kısmında ise AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret vardı. Burada partililerle bir araya gelen Bakan Yıldırım, sorunlara değinerek, "Elbette sorunlar olacaktır. Biz bu sorunların üstesinden geliriz. Yeter ki, birlik beraberlik gücümüzü muhafaza edelim" dedi. Ülkenin geleceği için hep beraber el ele çalışılması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, bu ülke üzerinde kötü emelleri olanlara fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. "Esasen bunların yapacağı bir şey yok ama bizi biraz meşgul ediyorlar, hızımızı kesiyorlar" diyen Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu umutsuz yolculukta hiçbir yere varacakları yok. Biz bunu gezilerimizde görüyoruz.

Halkımız bölücülere, ayrılıkçılara prim vermiyor, hangi etnik kökenden olursa olsun bu ülkenin bayrağı altında ortak vatandaşlık bilinciyle topyekun mücadelede hükümetin, idarenin yanında yer alıyorlar. Bu birlik beraberlik mesajı dünyaya anlamlı bir mesajdır. Bunu görüp herkes ayağını denk alsın. Her yeri geziyorum böyle. Geçen gün Tunceli'deydim. Halk bu tür şeyleri lanetliyor. Sadece burada değil, her yerde dışardan destekli oluyor bu işler. Vatandaşımız bunlara prim vermez, bu maceracıları hiçbir zaman hoşgörüyle karşılamaz. Ama bunların hepsi geçecektir. Belki bizi biraz oyalayacak, belki kaynaklarımız biraz israf olacak ama bu yollarımızı yapıp insanlarımıza ulaştıkça, onların ihtiyaçlarını karşıladıkça insanlarımızın aklını çelen her türlü mesajın da önünü kesmiş olacağız."

Bakan Yıldırım daha sonra partililerle akşam yemeğini yedi ve geceyi geçireceği Kağızman Öğretmenevi'ne geçti. Yıldırım, yarın sabah karayoluyla Kars'a hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious