Yıldırım'dan 'abidik gubidik' açıklaması

Yıldırım'dan 'abidik gubidik' açıklaması.19244
  • Giriş : 08.03.2017 / 19:25:00

Başbakan Binali Yıldırım, 'abidik gubidik' açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde söz arasında kullandığı 'abidik gubidik' için Bergama'da bir kahvede açıklamada bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Abidik gubidik" sözlerine ilişkin, "Onlar çalışıyor da boşa çalışıyor. Kafa yanlış işlere çalışıyor. Laf üretmek için çalışıyor. Hani ben diyordum ya 'hükümeti abidik gubidik yaparlar, başbakan değiştiriyorlar.' İşte o günlerde oldu. Çiller-Erbakan döneminde biliyorsunuz, Türkiye'nin en fazla oy almış iki partisinin başlarına görev vermedi o zamanki Cumhurbaşkanı, arkasında bir kişi olmayan milletvekiline verdi" dedi.

İzmir Bergama'da bir kahvehanede vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, Sinop'ta serf ettiği "Seçimde mevcut sisteme göre siz hükümeti seçemiyorsunuz, sadece meclisi seçiyorsunuz. Kim bakan olacak kim başbakan olacak buna karar veremiyoruz. Sonra orada abidik gubidik bir takım işler oluyor. Bir bakıyorsunuz hiç aklımıza gelmeyen biri Başbakan olmuş" sözlerine ilişkin konuştu. Yıldırım, "Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar da çalışıyor da boşa çalışıyor. Kafa yanlış işlere çalışıyor. Laf üretmek için çalışıyorlar. Hani ben diyordum ya hükümeti abidikdik gubidik yaparlar, başbakan değiştiriyorlar. İşte o günlerde oldu. Çiller-Erbakan döneminde biliyorsunuz, Türkiye'nin en fazla oy almış iki partisinin başlarına görev vermedi o zamanki Cumhurbaşkanı, arkasında bir kişi olmayan milletvekiline veridi. Öyle olmadı mı? 28 Şubat sürecini orada başlatmadılar mı? Geçmişi bilmeyen geleceği inşa edemez. Biz geçmişimizi de biliyoruz, geleceğe de emin adımlarla yürüyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*