'Yıldırım Demirören ile tesadüfen karşılaştık'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray 2. Başkanı Adnan Polat, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile yediği yemek konusundaki spekülasyonları hayretle izlediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki Sportif A.Ş. binasında haftalık toplantısını yapan Adnan Polat, Yıldırım Demirören ile tesadüfen restoran dışında karşılaştıklarını ve ailece yemek yediklerini ileri sürerek, "Bir sürü teoriler üretiliyor. Spekülasyonlar yapılıyor. Aklımızda kötü birşey olsa bütün milletin gözünün önünde yemek yemez, çıkışta da basına boy boy resimler vermezdik. Yıldırım Demirören'i doğduğu günden beri tanıyorum. 25 sene komşuluk yaptık. Bütün ailesini tanırım. Her zaman kendisiyle yemek yerim, bunun altında art niyet arayanlara 'Aramasın' derim, aramak isteyenler de açıkcası arasınlar derim, çok da umurumda değil zaten'' şeklinde konuştu.

Bazı açıklamaların gereğinden fazla abartıldığını, yanlış noktalara çekildiğini belirten Polat, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in Galatasaray'ın şampiyon olmasını isterim cümlesinin de gereğinden fazla abartıldığını söyledi. Polat, Ankaraspor maçının ardından bir muhabirin, yarın oynanacak Türkiye Kupası finaliyle ilgili görüşünü sorduğunu, kendisinin de eyyam yapmadan açık yüreklilikle, 'Beşiktaş'ın kazanması gönlümden geçiyor' dediğini söyledi.

Polat, bunun ardında art niyet aranmaması gerektiğini de belirterek, "Eyyamcı bir cümle de kurabilirdim. Neticede maçı futbolcular oynuyor. Kalbimizden geçeni söyleyemeyecek miyiz? İstediğimiz kişilerle yemek yiyemeyecek miyiz? Ben çok önemsemiyorum. Medyanın köşe yazarlarının neden bu kadar önemsediğini de anlamıyorum'' diye konuştu.

Adnan Polat, Emre Belözoğlu hakkında yapılan spekülasyonların sorulması üzerine, ilginç bir açıklamada bulunarak, ''Bakarsınız Emre Belözoğlu'nu biz getirebiliriz. Kulübüyle konuşuruz ve işi bitiririz'' dedi.

Polat, Emre'nin Galatasaraylı olduğunu, eğer bugün kulübü müsaade etse ve 'Bırak gel' demeleri durumunda da Galatasaray'a geleceğini belirterek, "Ancak, onun açısından da bakmak lazım olaya. Profesyonel futbolcu olarak bu meslekten hayatını kazanıyor. Saffet Sancaklı'ya bakıyorsunuz 3 takımda da oynadı. Sergen Yalçın 4 takımda da oynadı. Ben Emre'nin ahlaklı ve iyi bir sporcu olduğundan da eminim. Bakarsınız Emre'yi getiririz, belli olmaz'' şeklinde konuştu.

Polat, basın mensuplarının Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını ima eden soruları sonrasında, Galatasaray PAF Takımı'nın Türkiye şampiyonu olduğunu, sıranın A Takıma geldiğini söyledi.

Polat, Fenerbahçe maçından sonra yaptığı açıklamaların hiç birinden pişmanlık duymadığını da belirterek, ''Fenerbahçe'yi kutladım. Fenerbahçe'ye saygı gösterdiğimi ifade ettim. Benim oradaki açıklamalarım Fenerbahçe yönetimiyle ilgiliydi'' ifadesini kullandı.

Polat, art niyetli olmadığını, ama Galatasaray'a yapılanları da hayatı boyunca unutmayacağı ve affetmeyeceğini ifade ederek, Fenerbahçe maçından sonra ev sahibi kulübe teşekkür etmediğini de söyledi.

Poylat, Tomas ile ilgili yapılan spekülasyonlar hakkında da görüş bildirirken, bu futbolcuya haksızlık yapıldığı ileri sürdü.

Basın toplantısının ardından, medya mensuplarıyla sohbet eden Polat, ''Bence Fenerbahçe Kulübü ve taraftarlarına şampiyonluk yakışır, ama yönetimine değil. Çünkü Fair-play değiller. Oyunu Fair- play kurallarına göre oynamıyorlar'' dedi.

Polat, çirkin pankartı Galatasaraylılar açtı, diyenlere de tepki göstererek, "O zaman Hasan Şaş'ın ayağına da biz bastık. Stada hindiyi de biz getirdik, çirkin küfürleri de biz ettik" diyerek tepki gösterdi.

Polat, Fenerbahçe - Galatasaray maçında yaşanan olaylardan sonra Disiplin Kurulu'nun vereceği her karara da saygı duyacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious